Мітинг ОПЗЖ у Маріуполі
Мітинг ОПЗЖ у Маріуполі glavred.info

"Це може бути вигідно окупаційній владі ОРДЛО": політолог озвучив версії щодо причин мітингу проти будівництва вишу в Маріуполі

  Читайте по-русски
  Акція не схожа на природний процес волевиявлення громадян і не має жодного конструктиву, переконаний Бондаренко

  Акція проти будівництва приватного технічного вишу в Маріуполі, яка відбулася в неділю, 28 березня, могла бути вигідною як "владі" окупованих територій Донбасу, так і проросійським політикам на підконтрольній Києву території – таку думку в коментарі "5 каналу" висловив політолог Кость Бондаренко. Метою мітингу, зазначає він, могла бути, зокрема, дискредитація міської влади Маріуполя.

  Так чи інакше, каже експерт, ця акція не схожа на природний процес волевиявлення громадян і не має жодного конструктиву.

  Бондаренко прокоментував припущення, що мітинг мав на меті відвернути увагу мешканців окупованих територій від того, як за кількадесят кілометрів від них в Україні продовжує розвиватися освіта. Він не виключає, що до масової акції доклали руку окупаційні адміністрації ОРДЛО:

  "Це одна із версій, вона заслуговує на існування. Справа в тому, що подібного роду акції очевидно є замовними і очевидно, що навряд можна говорити про щиру позицію якихось активістів. Чи є в цьому зацікавленість керівництва непідконрольних територій, чи є в цьому провокаційні дії непідконтрольних територій – тут уже своє слово мають сказати компетентні органи. Тому що акція більш ніж дивна, акція підриває авторитет місцевої влади. Ці акції насправді абсолютно не схожі на природні чи на процес волевиявлення безпосередньо громадян".

  Але сказати напевне, хто за цим стоїть, можна лише маючи конкретні докази, додає політолог.

  Бондаренко також вважає, що це може бути вигідно проросійським політикам в Україні, які, за його словами, останнім часом втрачають популярність у східному регіоні, зокрема, в Маріуполі.

  "Цього теж відкидати не можна. Бо та ж таки ОПЗЖ намагалася протягом останнього часу наростити свої спливи на території Маріуполя. Оскільки їм цього не вдавалося, останні події показують постійні програші ОПЗЖ (особливо, скажімо, на 50-му окрузі – 28-го там якраз вибори відбувалися – фактично поруч), різні акції, які вони проводили, – показують, що ОПЗЖ на сьогодні на Донбасі практично перестало сприйматися як серйозна політична сила, вони втрачають свої позиції в цьому регіоні. Відповідно, теоретично можна припустити, що вони могли діяти, щоб наростити свій рейтинг і повернути свій авторитет", – каже політолог.

  Чи є в цьому мітингу провокаційні дії окупаційних адміністрацій ОРДЛО, чи, можливо, це дії конкурентів, спрямовані на підрив авторитету "Метінвесту" і міського голови Маріуполя – тут уже своє слово мають сказати компетентні органи, каже експерт. Але те, що конструктиву подібні акції не додають – це однозначно, переконаний він.

  Нагадаємо, у Маріуполі в неділю, 28 березня, відбувся мітинг під політичними прапорами партії ОПЗЖ. За даними ЗМІ, учасники виступали проти будівництва університету "Метінвест Політехніка". В мітингу взяло участь близько 100 осіб, більшість яких – люди похилого віку.

  Попередній матеріал
  Світовий банк підвищив прогноз зростання ВВП України
  Наступний матеріал
  Довибори на Прикарпатті: люди зустріли "слуг народу" криками "Ганьба!" і називали Тищенка брехуном
  Теги:
  Loading...