Пенсіонери
Пенсіонери podrobnosti.ua

Ексміністр Рева: третій рівень пенсійної системи – це "фінансова піраміда"

  Читайте по-русски
  Країни Східної Європи з більш розвиненими економіками згортають другий і третій рівні пенсійного забезпечення, каже він

  Законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему, автором якого є голова комітету з питань соцполітики Галина Третьякова, у разі його прийняття загрожує виникненням фінансової піраміди. Відповідно, пенсіонери втратять свої накопичення, заявив колишній міністр соціальної політики Андрій Рева. Про це повідомляє "24 канал".

  За його словами, чинна пенсійна система – солідарна – передбачає сплату роботодавцем 22%-вого внеску в Пенсійний фонд, з вже звідти пенсіонери отримують свої кошти. Водночас, зауважує ексчиновник, існує ще й третій рівень пенсійних накопичень. Кошти можна розмістити в недержавному пенсійному фонді і сплачувати певну суму. За кілька років до основної пенсії додасться ще й накопичене у цьому фонді.

  "Натомість у законопроекті Третьякової пропонується зобов’язати роботодавців відраховувати гроші, які сьогодні йдуть у солідарну систему, в недержавний пенсійний фонд. Це фактично державна фінансова піраміда. Людей зобов’яжуть частину грошей, які сьогодні йдуть у солідарну систему, передавати в накопичення страховим компаніям. Тобто ви не зможете ухилитися від сплати", – зауважує Андрій Рева.

  Згідно з висновком Головного науково-експертного управління, запровадження ІІІ рівня пенсійного забезпечення, який діє в Україні понад 15 років, виявилося "невдалим експериментом", каже Рева.

  Більшість українців не має змоги заощаджувати. Людям мало або й нічого не відомо про недержавні пенсійні фонди, вони погано орієнтуються в фінансових питаннях і загалом в інвестиціях. Не довіряю фінансовим установам.

  Андрій Рева у своїх висновках спирається на досвід більш розвинених економік Східної Європи, який виявився негативним, тому вони згортають другий і третій рівні пенсійного накопичення.

  "Досвід наших сусідів показує, що фінансова піраміда ніде в Східній Європі себе не проявила позитивно. Вони згортають ці системи. А у нас представники колишнього страхового бізнесу лобіюють цю систему. Але вона не призведе до збільшення пенсій", – переконаний Андрій Рева.

  Попередній матеріал
  Українські ТЕС знову переводять на вугілля
  Наступний матеріал
  "Позбутися прямого фінансування МВФ" – голова Мінфіну про стратегічне завдання відомства
  Теги:
  Loading...