Страсті навколо столичного зоопарку

  Натомість у самому зоопарку пристрасті не вщухають і після звільнення Світлани Берзіної. Невдовзі звідси можуть вивезти частину тварин. Усе - через інформацію про створення філії звіринцю на території Національного виставкового комплексу. Відповідну ідею озвучив напередодні головний архітектор Києва Сергій Целовальник. За його словами, за нинішніх умов зоопарк не може розвиватися. А розширювати його межі не можна, оскільки поряд зводяться житлові будинки. Натомість представники міжнародних зоозахисних організацій вважають, що звіринець узагалі треба закрити. Чому - з`ясовували наші кореспонденти.

  Журналіст "5 канал": "На чотирилапих і пернатих, що зараз живуть у столичному звіринці - чекає велике переселення. Невдовзі їхнью домівкою може стати територія Національного виставкового центру".

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Територія зоопарку виділялася і освоювалася дуже давно, забудови поряд не було. Але розбудова житла бере своє. Цей конфлікт має якось розв`язуватися. Або ми повинні зменшити кількість звірів, що не хотілося б і є неправильним, або ми "освоїмо" нове місце" У мене перше, що спало на думку, - територія близько 280 гектарів на ВДНГ."

  Олександр із малим Максимом про те, що зоопарк освоюватиме нові місця, ще не чули.

  До вовків і ведмедів на ВДНГ їздити не будуть.

  Олександр, киянин: "Зручніше тут. Так люди привыкли к этому месту. Можно переносить любой объект, но смысла нет. Люди приезжают из других городов сюда".

  Інші кияни - не погоджуються.

  Територія гарна та не всі мешканці звірницю її побачать, занепокоєні екологи. Екзотичні риби та рептилії по дорозі можуть загубитися і потрапити на чорний ринок.

  Володимир Борейко, еколог: "Если зоопарк будет перевозиться в так называемый филиал - часть животных просто не доедет. Во воторых, зоопарк - это не только животные, а и ценные деревья... Это уникальный ботанический парк!"

  Працівниця київського звіринцю Анжеліка Комарова упевнена - тяганину з переселенням затіяли не через турботу до чотирилапих. Величезну територію зоопарку у середмісті столиці хочуть забрати у тварин і віддати забудовникам.

  Анжеліка Комарова: "Вибачте, 32 гектари з жирним хвостом території це можете перемножити якщо 1 кв метр коштує 10 тис доларів і більше, то якшо це хмародер - скільки там тих квадратних метрів".

  Ідея перенести зоопарк в інше місце не нова, каже пані Анжеліка. Вона озвучувалася ще у 2007 році мером Києва. Леонід Черновецький волів переселити звірів аж у Вишгород. Проте і екологи, і представники зоопарку переконані - вільного місця у зоопарку ще багато.

  Комарова: "Є території , просто головне покращувати умови тварин".

  Витрачати гроші на філіали і переселення тварин - марна справа, - кажуть представники міжнародних зоозахисних організацій. У звіринцю настільки кепські справи, що його узагалі треба закрити, каже Тамара Тарнавська.

  Західні захисникии тварин звернулися до президента з вимогою перевести тварин в скансени природи в Європі,зоопарк закрити.

  Зоозахисники сходяться в одному - на території виставкового комплексу бігати й розминати крила тваринам теж нема де. Майже уся величезна територія так званого ВДНГ зайнята деревами.

  Ганна Рибалка, Орест Пона, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Майже 25 млрд. доларів заплатить жертвам аварії на "Фукусімі-1" компанія ТЕПКО
  Наступний матеріал
  Першотравневі свята в столиці пройшли спокійно
  Теги:
  Loading...