Столичних школярів залучають до незвичайних підготовчих гуртків

  Недитячі гуртки. Нині школярі охоче беруться за хімію, ветеринарію, міжнародну економіку та медицину. Хтось - з цікавості, решта - починає опановувати майбутню професію.

  14-річна Ліна мріє стати хірургом. Щоби ближче познайомитися з майбутнім фахом, записалася у медичний гурток. Одного разу набуті тут знання допомогли їй встановити правильний діагноз.

  Ліна Осоко, учениця: "На практике одному пациенту стало плохо и описали его симптомы, и я смогла узнать внутренее кровотечение, которое нам рассказывали его симптомы вот, на занятиях. Мне было как-то так приятно и гордо за себя, что я это уже знаю".

  Вихованці цього гуртка можуть і пов`язку, і шину накласти. А ще - надати екстрену медичну допомогу та промити шлунок. Паралельно вивчають основні хвороби, анатомію та проходять практику у лікарнях - допомагають медсестрам проводити елементарні процедури та доглядають за хворими.

  Ірина Полторак, керівник гуртка: "Темы разбираем разные - по инфекционным болезням, ожоги, обморожения, укусы, переломы открытые, закрытые. Какую задачу я перед собой ставлю - это научить детей оказывать неотложную помощь. В условиях улицы, в условиях дома, когда нету, кому помочь - есть они, которые имеют хоть какие-то частички знаний медицинских".

  У цьому гуртку також вчать лікувати, однак тепер - тварин. А ще - доглядати за хатніми улюбленцями, насамперед собаками та котами. Сьогодні тут роблять манікюр кролику. Пухнастик від процедури не в захваті, однак задля науки - терпить.

  Ірина Волосюк, учениця: "Исследование кролика, обрезание выходит ногтей и исследование ушей. Я вот в этом году поступаю на ветеринара. Хочу помогать животным, которые попали в беду".

  А от Андрій обрав радіоелектроніку. У 14 уже встиг сконструювати власний пристрій для виміру радіації. Каже, його дозиметр працює вдвічі швидше. Разом із ним у майстерні - хлопці від 9 років до перших курсів вишів.

  Андрій Зозуля, учень: "Я сделал свой прибор в связи с экологией, потому что вот, недавно в Японии взорвалась "Фукусима" и в 86 году Ччернобыльская авария. Мне стало интересно сделать дозиметр, померять радиацию, потому что есть в Киеве некоторые места, в которых фон превышает стандартные значения".

  Загалом у палаці дітей та юнацтва працює майже шість сотень гуртків. Чимало з них - з недитячими назвами. Наприклад, аналітична хімія, міжнародна економіка чи 3D-моделювання. Кажуть, нині діти починають опановувати обрану професію ще задовго до вступу до вишів.

  Євгенія Подобна, Орест Пона, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві відкрили меморіальну дошку одіозному чільнику ЦК КПУ Щербицькому
  Наступний матеріал
  Кияни намагаються відстояти прибережну зону Дніпра від забудовників
  Теги:
  Loading...