Столичних кондукторів навчать анлійської

  У Києві побільшає людей зі знанням англійської. Столична влада вирішила до Євро-2012 навчити мові працівників громадського транспорту. На це з бюджету уже виділити по 100 тисяч гривень - для метрополітену та наземного транспорту.

  Кондуктор Дмитро про нововведення поки що не чув. Каже, що з радістю вивчатиме англійську у вільний від роботи час, адже базові знання мови вже має.

  Дмитро, кондуктор: "По-моему английский язык нужен в любом случае. Туристы к нам не только на Евро 2012 приежают. Так что, частично можем обьяснить, они понимают. Спомощью жестов, слов. Они чуть-чуть понимают, мы их чуть понимаем. Так что получается".

  Для того, щоб новоспечені учні не забули, що вчили, курси розпочнуться лише з наступного року.  Навчатимуть базової англійської. Це дозволить кондукторам та водіям показати іноземцям потрібний маршрут. Також кожному працівникові видадуть по словнику та розмовнику.

  Іван Шпильовий, перший заступник начальника ГУ транспорту та зв`язку КМДА: "Ми якраз зможемо до травня підготувати відповідних фахівців. Ну, звичайно, це не переводчики будуть як професійні, але хоча б на рівні надання інформації вболівальнику, що як можна дістатись до станції якоїсь - чи до станції Олімпійського стадіону, чи до фан зони".

  Під час проведення матчів у місті також чергуватимуть волонтери, які досконало володітимуть іноземною мовою. Тож за потреби туристи можуть отримати інформацію від них. А кондукторів, яким англійська даватиметься найкраще, переведуть працювати у середмістя, де очікується найбільша концентрація іноземців.

  Жінка: "Ми хотіли б, якби змусили, тільки не за мої гроші. Бо в мене грошей немає платити. Нам плотять малу зарплату".

  Чоловік: "Я англійської не знаю, і ви знаєте, що навєрно вже й пізно перевчатися. Так, можна там якісь ази. Якби хтось займався. Медведів вчать, а людей жиж тим більше".

   Жінка: "Як будуть требувать від нас таке, то прийдеться значить вивчати англійську мову".

  Проте поза камерою дехто зізнається - англійську вивчати не бажає. Говорять, що через такі курси робочий день стане довшим, а зарплати ті ж самі. В управлінні кажуть, що заохочення до навчання все ж передбачаються. Це можуть бути премії, додаткові дні до відпустки, або ж призи найкращим учням.

  Ольга Сас, Андрій Верстюк та Євген Кияшко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У суд на Бойка подало видання "Дзеркало тижня"
  Наступний матеріал
  На столичних цвинтарях шахраї видають себе за священиків та пропонують відповідні послуги
  Теги: