На столичних цвинтарях шахраї видають себе за священиків та пропонують відповідні послуги

  Хрестові війни - за кладовища. Церковники б`ють на сполох: на столичних цвинтарях шахраї видають себе за священиків та від їхнього імені пропонують відповідні послуги. Зокрема - відспівування померлих. Щоби уберегти містян від лже-отців - при кладовщах хочуть створити спеціальні консультаційні центри. Чи всі конфесії - зможуть там працювати - далі у сюжеті.

  Сьогодні - православний, завтра - католик, післязавтра - іудей. Таких священиків-шахраїв Ієрей Олександр на Байковому цвинтарі бачить щодня. 

  Ієрей Олександр Кошілка, священнослужитель УПЦ Московського патріархату: "Одна людина називає себе священником, причому священником будь якої конфесії. Ці шахраї вони тут з`являються щодня без винятку - чи це є свято якесь чи неділя, вони приходять сюди як на роботи".

  Пройдисвіти у рясах пропонують свої послуги чи не на кожному столичному кладовищі. Людям найчастіше представляються як священики Київського патріархату або "від Лаври" - тобто Московського. Обидві конфесії обурені. Церковники підрахували: до рук шахраїв потрапляє більше ніж половина усіх замовлень на відспівувавання.

  Очевидець: "На кладовище заходить циган. Тут же одіває на себе священичі одежі і ходить поміж рядами. Поряд стоїть міліціонер. Я кажу - розберіться з цим чоловіком. Він каже - розумієте, я зараз почну його в`язати, люди не подумають, що я цигана в`яжу, а будуть казати, що я священника чіпаю".

  Євстратій Зоря, речник УПЦ Київського патріархату: "Можливо це колишні священики. Були такі випадки непоодинокі, коли заборонені у священнослужінні осои за ті чи інші дісциплінарні порушення, щоб здобути собі  копійку на прохарчування пропонують свої послуги прикриваючись тією чи іншою конфесією".

  Щоби захистити містян від злочинців - церковники хочуть створити на кожному кладовищі консультаційні центри. Там - пропонуватимуть власні послуги. А ще - інформуватимуть: хто є хто.

  Протоієрей Ростислав Войцехівський, благочинний кладовищенських храмів УПЦ Московського патріархату: "У нас, як у священників є інформація про всіх священників інших релігійних конфесій. Ми надамо контактні телефони священників київського патріархату, греко-католиків, мусульман, іудеїв, якщо це буде необхідно. І відспівати таку людину ми не можемо".

  Євстратій Зоря, речник УПЦ Київського патріархату: "Саме для того потрібні ці місця, де би знаходилися уповноважені представники конфесій, щоб надати консультацію куди звернутися, як правильно поминати".  

  Уже завтра Київрада має виділити по три квадратні метри приміщень, щоправда, лише для Московського патріархату. Решта конфесій лишилась осторонь. Напередодні комісія з питань культури не підтримала пропозицію - створити спільний проект-рішення для усіх церков. Чи виділяти місце для консультацій київському патріархату та греко-католикам - має вирішити міська адміністрація.

  Світлана Одаренко, Микола Лєбєдєв, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Столичних кондукторів навчать анлійської
  Наступний матеріал
  На Київщині газифікували чергові 2 села
  Теги: