Столичний водоканал твердить про високу якість води у Києві

  День захисту водних ресурсів відзначає сьогодні світ. Столичний водоканал з нагоди свята показав, що п`ють кияни. Журналістів запросили на Деснянську водопровідну станцію, аби продемонструвати, як очищують воду. Тим часом, самі містяни якістю води у кранах обурені.

  Надія Третяк, киянка: "Я боюся включать - нехай весь стояк пропускає воду. З камнями тече. 28 років так мучимось".

  Щочетверга у будинку, де живе Надія Петрівна, вимикають воду. Коли ж її знову пускають - з крана тече суцільна іржа та іноді навіть дрібне каміння. Жінка нарікає - іншими днями користуватись водопровідною водою заважає різкий запах хлору. Тому регулярно запасається у сусідньому бюветі.

  Надія Третяк, киянка: "Хлорка дуже чути, другий раз боїшся постірати. Піде ржавчина чи ще щось. Так шо ми не п`ємо цю воду. І ставити фільтри - забиваються".

  Натомість, у Київводоканалі запевняють - воду у мережу подають належної якості. Причина появи іржі в кранах киян - зношеність столичного водогону.

  Валерій Оленченко, головний інженер Деснянської водопровідної станції: "Можуть буть локальні причини пошкодження трубопроводів. Ми даем якісну воду. Запах хлору - це ознака безпечності".

  Хлоровану воду, запевняють в Київводоканалі, можна пити. Адже саме ця речовина оберігає її від шкідливих сполук дорогою від очисних станцій до квартир містян.

  Володимир Костюк, головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства: "Замінника хлору поки що немає".

  Нині у Київводоканалі мають намір побудувати завод із виробництва гіпохлориду натрію на території Деснянської станції. Це дасть змогу виробляти сполуку для очищення прямо на місці. Тоді водоканалу не доведеться транспортувати хлор столицею.

  Ольга Сас-Тарасова, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Ірпені борються проти вирубки лісу забудовниками
  Наступний матеріал
  Експерти закликають звертати більше уваги на якість питної води
  Теги: