Експерти закликають звертати більше уваги на якість питної води

  Експерти наголошують - навесні, під час паводку, водоканали збільшують кількість хлору для очистки водопровідної води. Тому саме у цей час необхідно звертати неабияку увагу на якість питної води.

  Небезпечною може бути не лише вода у крані. Експерти дослідили якість води, отриману 3-ма шляхами - водопровідну, артезіанську та воду з криниць. За результатами досліджень виявилось - без додаткової очистки ця вода може бути небезпечною для людини. Однак, забезпечити себе якісною водою самотужки важко. Зокрема, відстоювати воду безрезультатно - її хімічний склад не змінюється. А домашні фільтри не прибирають усі забруднення. Один з виходів, запевняють експерти, це вживання бутильованої води. Нині в Україні багато виробників такої продукції, які можуть забезпечити належну якість води. Показник якості - це приналежність виробника до Асоціації "Бутильовані води України".

  Захар Малецький, координатор проекту "Перевір, яку воду ти п`єш": "Мы видим проблемы, которые характерны для каждого из типов воды. Так, например, водопроводная вода - повышенное содержание органических веществ и хлорпроизводных, которые образуються в процесах дезинфекции воды на водоканалах. Мы видим проблемы артезианской воды - это высокое содержание железа, марганца, растворенных газов, мы видим проблемы воды из колодцев - в первую очередь, это высокое содержание нитратов".

  Ігор Пастух, президент асоціації "Бутильовані води України": "Бутильована вода вона відсотків на 90-99 вона перевіреної якості і людина може достеменно знати, що вона не отруїться і не буде гірше ні їй, ні дитині. Воду треба перевіряти по 80-ти показникам. Це треба мати спеціальну освіту, треба розуміти які макисмально допустимі норми того марганцю та заліза мають бути в тій воді. Тому, щоб не займатись тим, чим людина професійно не підготовлена, а гарантовано споживати якісний продукт, ми пропонуємо це, як альтерантиву. Ми не є ворогами водопроводу чи бюветів, чи чогось іншого - це просто альтернатива до водопостачання".

  Попередній матеріал
  Столичний водоканал твердить про високу якість води у Києві
  Наступний матеріал
  "Донбас" пробився до фіналу плей-офф Західної конференції ВХЛ Росії
  Теги: