В Ірпені борються проти вирубки лісу забудовниками

  Хворі на серцеву недостатність вийшли на захист Ірпінського лісу. Півсотні людей, які проходять курс реабілітації в місцевому кардіоцентрі, вимагають від влади не нищити сосни і надати лісову статус парку. Адже тут тепер виростають котеджі. Натомість, у мерії Ірпеня стверджують - ліс вирубали законно.

  Мешканець Ірпеня: "Сегодня я приехал - проехать не могу, и я заброкировал, сказал - стойте тут, пока не придут соответствующие органы, покажите документы, это все незаконно".

  Машиною поперед кранів - так цей чоловік вирішив боротися зі свавіллям забудовника. Той вирубав кілька десятків сосен. На місці дерев півроку тому виросли ось ці шестиповерхові котеджі, і ще будують. Як кажуть ірпінці - незаконно.

  Мешканець Ірпеня: "Кажу: покажіть документи, що ця техніка має право тут працювати. Він кирпичом кидає - ось тобі документи".

  Забудовники доклали рук й по інший бік ірпінського лісу. На території санаторію "Ірпінь"для людей з серцевими хворобами відібрали 4 гектари лісу. Ось на цьому місці спиляли кілька сосен - і хотіли будувати черговий котедж. Утім, завдяки розголосу в пресі кілька місяців тому апетити забудовників вдалося зупинити. Активіст громадського руху "Порятунок зелених зон Ірпеня" Лаврентій Кухалейшвілі каже - нищення лісу покривають згори.

  Лаврентій Кухалейшвілі, активіст громадського руху "Порятунок зелених зон Ірпеня": "Беспредел творится при непосредственном руководстве мера Скаржинского. но он делает вид, что ничего не происходит".

  Володимир Скаржинський, Ірпінський міський голова: "Ми із забудовниками кожен місяць зустрічаємось. Треба мати проект і експертизу цього проекта. Вони це роблять".
   
  Журналіст: "Тобто, ще не зробили, але вже здали в експлуатацію?"

  Володимир Скаржинський, Ірпінський міський голова: "Ні, такого не може бути. Якшо таке є, то найближчим часом буде неприємна не тільки розмова з забудовником".

  А ось і мешканці, яких ще не бачив пан Скаржинський. Вже півроку минуло, як вони придбали і живуть в будинках на місці лісу. Квартири є, а проекту та держекспертизи на будівництво - немає.

  Власниця квартири: "Обіцяють документи... Пока живем..."

  Та задоволені далеко не всі мешканці. Кажуть, купували будинок в лісі, а тепер тут суцільні траншеї.

  Власниця квартири: "Мав бути ліс. Тепер там зона відпочинку. І як тепер тут жити?"

  Влада Ірпеня стверджує - забудовники мають державний акт на землю. Вирубування дерев називають законним. Адже за кожну знищену сосну господарі котеджів мають сплатити близько тисячі гривень в бюджет міста. Активісти ж, натомість, вимагають надати цьому лісові статус парку. Інакше, кажуть, від хвойних і сліду не лишиться.

  Ганна Рибалка, Роман Гриценко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У мерії презентували проекти для Першого київського інвест-форуму
  Наступний матеріал
  Столичний водоканал твердить про високу якість води у Києві
  Теги: