Столичний костел святого Миколая - в аварійному стані [відео]

  Молитися - небезпечно. Костел святого Миколая обгородили зеленим парканом: стінами пішли тріщини, елементи ліпнини почали осипатися. Востаннє ремонт тут робили більше тридцяти років. Усе, що пообіцяв Мінкульт - 15 мільонів гривень на першочергові протиаварійні роботи.

  "Обережно, небезпечна зона!" Зелена огорожа довкола костелу Миколая попереджає: споруду краще обійти десятою дорогою, адже вона почала осипатися. Тоді як щодня на службу сюди приходять сотні вірян.

  Ципріян Чоп, вікарій костелу святого Миколая: "Інколи падає, було вже так, що цілий кусок впав і отут все було, і це неодноразрово. Ніхто не постраждав, але це є знак, що треба ремонтувати, тому що руйнується. Можемо підійти ще наверх... Ось, дивіться, стан цих стін. Тут все вода йде зверху. Це є приміщення, де готується хор".  

  А це - підземна частина костелу. Тут правлять, коли у центральній залі тривають репетиції музикантів. Костел католики ділять навпіл із будинком органної та камерної музики. Останній сюди заселили ще у вісімдесятих. Тоді ж споруда востаннє бачила ремонт.

  Ципріян Чоп, вікарій костелу святого Миколая: "Тут теж відбуваються зустрічі груп нашої парафії, мололді, дітей, є різні катихизи, ну і тут для нас важко, тому що стіни знищені, вологість в повітрі, мало приміщень".
   
  Залатати дірки в даху, аби у середину не потрапляла вода, та замазати зовнішні тріщини - це все, на що може дати гроші Міністерство культури. 15 мільйонів гривень там уже попросили у Кабміну на першочергові роботи. Коли чекати другий епат робіт - не знають. 

  Михайло Швед, заступник директора департаменту формування державної політики у сфері культури, мистецтв та освіти: "Виділення з резервного фонду держбюджету України 15 млн 800 тисяч. Це так звані першочергові протиаварійні роботи, тому що сама грунтовна робота, грунтовна реконструкція костелу, потребує неабияких коштів і бюджету не одного року".
   
  І самі не ремонтують, і вірянам не дають. Віряни вже кілька десятиліть намагаються повернути собі  костел, який нині на балансі у Мінкульту. Однак, там відписують: доки у стінах споруди звучатиме органна музика - храм належатиме державі.
   
  Ципріян Чоп, вікарій костелу святого Миколая: "Найкращий вихід із ситуації - це віддання храму святого Миколая тим, які його побудували, і які про нього найкраше дбали би. Тобто - громаді віруючих римо-католиків. І тоді би ми, напевно, відремонтували цей храм, як дім Божий".

  Михайло Швед, заступник директора департаменту формування державної політики у сфері культури, мистецтв та освіти: "Для того, щоб віддати їм з державної у власність громади церковної, потрібно надати якесь аналогічне приміщення, саме створити держава повинна для колективу Національного будинку органної та  камерної музики, оскільки, ви знаєте, на сцені працює чимало відомих колективів, солістів. Звичайно, розглядається можливість будівництва будинку музики, такий проект планують реалізувати".
    

  Будинок музики з трьома залами - симфонічної, камерної та джазової музики - нині існує лише на папері. У Мінкульті кажуть - щонайменше років п`ять католикам доведеться і надалі ділити дах із музикантами. Стільки ж, припускають, може знадобитися часу, щоби знайти кошти на повноцінний ремонт і реконструкцію костелу.

  Світлана Одаренко, Сергій Манацков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ольга Сніцарчук спростувала закиди регіоналки Бондаренко [відео]
  Наступний матеріал
  Голова КОДА відвідав дитячі табори на Переяславщині
  Теги: