5.ua

Столичні травмпункти не забезпечені препаратами проти правця [відео]

   Ірина Миколаївна, медсестра травмпункту: «На сьогоднішніц день у нас тільки кокав, анатоксину не має».

  У травмпункті Подільського району показують порожні полиці. На них - лише вакцина проти сказу. Згадують, сироватку та анотаксин правцевий отримували лише торік. Із майже 4 тисяч замовлених доз - не одержали й половини.

  Ігор Чабан, лікар-травматолог-ортопед: «Цих 1600 доз практично більше ніж півроку ми ними користувались».

  Уже місяць, як анатоксин правцевий закінчився. Тож хворих вимушені відправляти до інші закладів.

  Ігор Чабан, лікар-травматолог-ортопед: «У нас були ще телефони приватних клінік - була ця вакцина. Ми ще з ними зв’язувались, але і там зараз її нема».

  Не має медикаменту й у більшості аптеках міста. Препарату катма, бо український виробник сироватки та анатоксину модернізує підприємство. А іноземні компанії проходять сертифікацію. 

  Світлана Некрасова, начальник організаційно-фармацевтичного відділу КП «Фармація»:«Закуплены российские 500 упаковок. И до мая месяца ми отпускали. После этого у нас только с мая месяца количество ограничено».

  Утім знімальній групі «5 каналу» дефіцитний препарат знайшли в одній із комунальних аптек. Анатоксин відшукали і в цій лікарні.

  Володимир Охтень, заступник головного лікаря з медичної частини Поліклініки№ 1: «Тут є ППС - противоправцева сироватка, анотаксин правцевий».

  У коробках 102 дози. Стільки препарату має травмпункт Шевченківського району. Утім це не межа - на папері демонструють - понад 2 тисячі порцій є і в колег із Голосіївського району. Більше тисячі - в лікарні номер 1 на лівому березі столиці. Загалом Київ має про запас понад 4 тисячі ампул - звітують у столичному департаменті охорони здоров"я. Чиновники звинувачують у штучному дефіциті керівників медзакладів

  Алла Арешкович, заступник департаменту охорони здоров’я КМДА: «Так вийшло, що не були доведені до відома нам ці проблемні питання і звичайно ми будемо вживати необхідних заходів реагування та прийняття відповідних управлінських рішень».

  За словами заступника  департаменту охорони здоров’я, нині препарату немає лише у двох травмпунктах. Із дня на день туди його завезуть з інших лікарень. А усіх винних - покарають.

  Олена Махно, Ігор Селянинов, Віталій Конанов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Губернатор КОДА провів виїздний прийом громадян
  Наступний матеріал
  У Києві зруйнували будинок, де жив Грушевський