Столична фірма через суд відбирає землю у Товариства сліпих [відео]

  Українське товариство сліпих хочуть позбавити бази відпочинку. Ласий шматок землі у селищі Козин впав в око столичній будівельній фірмі. Та уклала договір з керівництвом УТОСу про надання в оренду частини землі. Натомість обіцяла погасити заборгованість із зарплатні працівникам організації й допомогти господарювати. За три роки апетити орендарів зросли. Тепер заявляють - мають право на всю землю. Неповносправні кажуть - це рейдерство.

  Три ліжка, холодильник, газова плита. Це будиночок, куди щоліта приїздять члени українського товариства сліпих. Серед пишних депутатських дач ще з 80-х років стоїть база відпочинку "Івушка".

  Алла, працівниця УТОС № 3: "Мы ее строили. 30 лет этой базе, и мои дети тут научились ходить".

  Утім, цього літа сезон відпочинку для неповносправних може не початися. Компанія, що зветься "Союз-Інвест", претендує на 2 гектари землі за цією ж адресою. Йдеться про всю територію бази "Івушка".

  Алла, працівниця УТОС № 3: "Эта територия неубрана, она не наша, чего ж мы будем сюда ходить. Тут все заросло".

  Заросли хащами 4 будинки - показують місцеві. Їх три роки тому віддали "Союз-Інвесту" в оренду. Фірма взяла на себе ремонт і подальшу експлуатацію будиночків. Таким чином, на виручені кошти керівництво УТОСу збиралося закрити дірку в боргах із зарплати працівникам.

  В. о. директора УТОС № 3: "Заключили договор. Первый договор сделали общий, без указания этой части земли. Нотариально заверили. А дополнение, которое доделали к договорам, нотариально уже не заверяли, где уже указывалась та часть земли".

  Але вже за два роки компанія, яка взялася утримувати будиночки, заявила - має право на володіння всією територією бази, ы почала вимагати від УТОСівців понад 200 тисяч гривень. Ці гроші члени організації начебто винні за простій техніки, яку місцеві на базу не пускали.

  Алла, працівниця УТОС № 3: "Вот, ворота есть. Там они просто закрученные. Откручивают ворота и заезжают. Все".

  Працівниця УТОСу переконує - ані будівельників, ані представників компанії за три роки в очі не бачила. Переконана - неповносправні стали жертвами земельних махінацій, які відбувалися за спиною центрального керівництва Товариства сліпих. Саме через афери, упевнена жінка, й пішов з посади директор УТОС № 3. Той виправдовується - його й самого надурили.

  Колишній директор виробничого підприємства УТОС № 3: "Договір, разом з додатковою угодою, обмежував нашу спільну діяльність на оцій спільній частині 0,468 га. Коли додаткова угода зникає - получається, що вони претендують на площу 1,8 га".

  Документ, що підтверджує володіння фірми лише частиною бази, нотаріус засвідчити відмовився, а до іншого екс-директор не звернувся. Відтак, суд став на бік фірми. Незрячі відпочивальники вважають - то не випадковість. Пішли пікетувати.

  Пікетувальники (скандують): "Рейдерам - ганьба! Ганьба!"

  Пікетувальник: "Цей кусочок землі для них - як кость в горлі!"

  Ми намагалися зв`язатися з юристом фірми "Союз-Інвест", однак той спочатку відключив телефон, а пізніше не брав слухавку. Тим часом, ГосподАрський суд Києва теж став на бік "Союз-Інвесту". Пікетувальники у відповідь - розбили намети.

  Пікетувальниця: "Що? Будем жити тут. Переселимся всі сюди, інваліди".

  Ганна Рибалка, Ігор Коваленко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Дніпровська вода підтопила прибережні зони столиці
  Наступний матеріал
  Столичне "Динамо" провело відкрите тренування
  Теги:
  Loading...