5.ua

Столичні рятувальники готуються до Водохреща [відео]

  Водолаз Микола у помаранчевому костюмі імітує людину, яка потребує допомоги. Човен – напоготові, потерпілого рятують. За таким принципом люди в жилетах діятимуть у надзвичайних ситуаціях. Особливо – на Водохреще, коли люди занурюються у крижану воду. Переохолоджених – одразу у карету швидкої.

  Катерина Кольчук, фельдшер швидкої допомоги: «Ревізію ротової полості треба зробити, потому шо можуть попасти інородні об’єкти, щоб він не задихнувся. Потів кладем на бочок і симптоматичне лікування: міряєм тиск, пульс».

  Ось тільки в реальному житті – не все за сценарієм. Зазвичай, серед «моржів» чимало людей напідпитку.

  Леонід Войтенко, начальник рятувальної станції: «Людина тоді неадекватна, вона не розуміє, що і як вона робить, вона думає, що всьо може случиться – тільки не з нею».

  Сергій Черкас, начальник відділу техногенної безпеки головного управління ДСНС у м. Києві: «Треба звертати увагу на колір льоду: якщо він голубого кольору – значить це він дуже крепкий, якщо він зеленуватий – то значить він уже має в собі воду і дуже ненадійний».

  Під час занурювання у Дніпро на Водохреще у 37 столичних пунктах аварійно-рятувальних підрозділів чергуватиме більше ста п’ятдесяти надзвичайників. 

  Микола Лукашенко, пожежник-респіраторник: «Ми кидаємо круг і вірьовкою тащимо за круг, спасатєльний жилет надівається для рятівників, щоб самим страхуватися».

  Ось той самий показово врятований водолаз. Без костюма його майже не впізнати.

  Микола Бельдій, водолаз: «Цей костюм предназначений для того, щоб коли єсть льод поганий, то впевнено йти до постраждалого».

  Сергій пам’ятає, як і сам не раз – уже насправді – опинявся під кригою.

  Микола Бельдій, водолаз: «Я и сам провалювався, я на цьому і вчився – коли сам не попробуєш, тобі ніхто цього не розкаже».

  Основна життєва загроза для любителів пірнати в ополонку – переохолодження та слабке серце. Тому у крижану воду не радять занурюватися більше, ніж на 2 хвилини і далеко від берега не відпливати. Майже за 20 років роботи Микола Самусь урятував більше 200 людей. Каже, головне – не розгубитися.

  Микола Самусь, начальник рятувальної станції: «Люди панікують, начинають руками, кричати і так далі. Якщо людина заплдиває, а потім нема сили в нього виплисти – треба лягти на спинку, відпочити трошки».

  Із собою мати сухий теплий одяг, ковдру та масний крем для натирань – основна рекомендація рятувальників для моржів. А на Водохреще це необхідно робити в сорочці та із чистими думками – наставляють священнослужителі.

  Євгенія Таганович, Богдан Кальенко, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Для ветеранів-афганців відкрили нову госпітальну палату [відео]
  Наступний матеріал
  Після вимушеної перерви поновились матчі тенісного турніру «Australian Open»
  Loading...