5.ua

Для ветеранів-афганців відкрили нову госпітальну палату [відео]

  Подряпані стелі, обшарпана підлога та меблі з радянських часів – так виглядала палата до капітального ремонту. Тепер приміщення не впізнати. Під ногами плитка, у ванній – кахлі. Помолодшало і обладнання.

  Галина Ямполь, завідувач терапевтичного відділення: «Ортопедичний матрац, зроблено усе для наших пацієнтів. У них – вони поступають з порушеним опорно-руховим апаратом – так що і для них буде лікування позитивне».

  У кімнаті з’явилася і побутова техніка – холодильник і телевізор. А сонячні ванни тепер можна приймати не виходячи з палати. Балкон також пережив друге народження.

  Олег Горєлов, ветеран Афганістану: «Быт, как-никак, это много значит».

  Нові апартаменти звели з господарського приміщення. Кілька років тому тут зберігали мотлох. Утім, афганці зі Славутича вмовили керівництво шпиталю віддати склад під палату.

  Володимир Пронтенко, член правління Славутицької міської організації ветеранів Афганістану: «Номер 330а. Рядом 330 палата, а она – 330а. То есть, по проекту ее не было. Возник вопрос, что как-то надо приводить в порядок палату, и мы собрали денежку в организации».

  Цих грошей вистачило лише на вікна та двері. Зробити ремонт керівництву закладу не під силу – палати не оновлювали вже чверть століття. Тож, кошти шукали у спонсорів.

  Ярослав Москаленко, народний депутат України: «Те що зроблено, хай буде приклад і для інших депутатів, і прикладом для службовців і бізнесменів. Це є сьогодні соціальна відповідальність. Повинна бути соціальна відповідальність не тільки держави, а й людей – і підприємців, і бізнесу. І я, маючи родинний бізнес, можу раз на рік робити справи для воїнів-інтернаціоналістів».

  Утім, на цьому сюрпризи не закінчуються. Цьогоріч для учасників бойових дій підготували урочисті заходи. Зокрема, 15 лютого святкуватимуть 25-ту річницю виведення радянських військ з Афганістану.

  Олена Махно, Максим Петраков, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  За ініціативою КОДА школярі області щодень починатимуть з гімну [відео]
  Наступний матеріал
  Столичні рятувальники готуються до Водохреща [відео]
  Loading...