Столичні екологи оголосили війну незаконній торгівлі пролісками [відео]

  Рейдом по первоцвітах. Столичні екологи оголосили війну незаконній торгівлі пролісками. Порушників шукають самотужки, а потім про них повідомляють екологічну інспекцію. Ті забирають квіти і виписують штрафи. По 50 гривень за кожну стеблину. Полювання на порушників активізувалося напередодні жіночого дня. У рейд з`їздила і знімальна група "5 каналу".

  Таким покупцям продавчині станції метро Дарниця не радіють. Штовханиною, тиснявою та лайкою зустрічають столичних екологів. Спеціалісти кажуть, що це така схема відвертання уваги. Тож спіймати на гарячому таких заробітчан непросто. А надто тоді, коли на відмінно працює і сарафанне радіо.

  Володимир Боройко: "Когда ми подходили, уже какая то женщина уже кричала и предупреждала".

  Одні первоцвіти продають, а інші таких підприємців ловлять. Інспектори розкривають сумну статистику - щороку назавжди зникає до 20 мільйонів квітів.

  Іван Парнікоза, еколог: "Цілих три види підсніжніків і усі ці види вже є однією ногою в могилі. Саме із-за цього промислу первоцвітів. Тому що легко їх зірвати, не треба нічого вкладати, привести і продати".

  Найбільший наплив - напередодні жіночого дня. Букетик коштує ві 10 до 15 гривень. Проте, якщо спіймають доведеться викласти по 50 гривень за кожну.

  Володимир Борейко, еколог: "Нарушитель платит как би двойную сумму. 2500 гривень за один букет плюс 200 грн. за то, что он нарушил ету статью".

  А от у Європі через покупку червонокнижних квітів може схуднути і гаманець споживача. Там штрафують не лише продавців, а й покупців. 

  Іван Парнікоза, еколог: "Якщо ви бачите дівчину з первоцвітами в польському місці, яка не має правовстановлюючих документів на них, то вона може бути притягнута до відповідальності". 

  Натомість в Україні порушники обходяться лише легким перелЯком і невеликими штрафами. Про це свідчать кількість торгових місць. У столиці їх можна нарахувати з десяток.  А легально і без остраху бути покараним квіти збувають у самому центрі Києва.

  Олена Махно, Іван Вірченко, 5 канал

  Попередній матеріал
  З Міжнародним жіночим днем вітали прекрасну половину людства у КОДА
  Наступний матеріал
  Телеканал "Інтер" згортає діяльність фінансованої фондом Відродження громадської ради
  Теги:
  Loading...