5.ua

Сьогоднішню скандальну сесію Київради провели силами 52 провладних депутатів із 120 [відео]

  Традиційно – з мітингами, беркутівцями та опозицією під Київрадою. Сесія столичної ради зібрала півтисячі людей на Хрещатику, 36. Найактивніші мізкують, як потрапити всередину.

  Олександр Бригинець, народний депутат, «Батьківщина»: «Ми навмисно, спеціально пішли на той боковий вхід, через який, нібито, можна було пройти».

  Пройти не можна – не пускають загони спецпризначенців. За ними – металевий щит.

  Через юрбу до входу в громадську приймальню намагаються пробратися лідери опозиційних фракцій. Та далі кордону правоохоронців Арсенію Яценюку, Олегу Тягнибоку та Віталію Кличку – пройти не вдається.

  Олег Тягнибок, народний депутат, голова фракції «Свобода»: «Я ж то, якщо і намагаюся туди пройти, чи хтось інший із депутатів – то не для того, щоби реалізувати якісь свої амбіції. Мені люди дали таке право. Пройти і вказати на незаконність проведення такої сесії – бо Київрада є нелегітимною».

  Арсеній Яценюк, народний депутат, голова фракції «Батьківщина»: «Ми за будь-яких обставин в 10.30 оголошуємо перерву в парламенті і йдемо до Рибака в кабінет. Для того, щоби проводити політичні консультації з вимогою включити до порядку денного проведення виборів мера міста Києва і київської міської ради».

  Кортить попрацювати представникам провладної більшості у Київраді. Пройшли без проблем, хоч і на півтори години раніше.

  Алла Шлапак, депутат Київради: «Нормально, як завжди».

  Журналіст: «А все-таки – перевіряли документи?»

  Алла Шлапак, депутат Київради: «Ну звичайно».

  Олексій Омельяненко, голова фракції Партії регіонів у Київраді:«Нас предупредили, что возможны инсинуации, когда депутаты оппозиционных сил не будут давать возможности заходить в зал. Такое предупреждение было».

  Майже на годину раніше до журналістів вийшла і секретар Київради Галина Герега – депутатів від опозиції недорахувалася.

  Галина Герега, секретар Київради:«Ми запрошували всіх. В нас немає опозиційних, в нас є депутатський склад. Це є святий обов’язок кожного – приймати рішення».

  Та виконати «святий обов’язок» прийшли не всі: у сесійній залі реєструються 52 депутати зі ста двадцяти.

  У залі – жодного депутата від опозиції. Їхні опоненти часу не гають – одне за одним ухвалюють проекти рішень. І так – понад двісті питань.

  Підійти впритул до сесійної зали опозиційні депутати змогли лише після полудня. Утім, на той час усі питання порядку денного уже були проголосовані.

  Сесія добігає кінця, а опозиція – на поріг. У фракції "УДАР" кажуть: доки проривали блокаду – дерибан землі таки відбувся.

  Олексій Давиденко, депутат Київради, фракція "УДАР" в Київраді: «Дніпровська прокуратура, яка просить віддати гектарами землю під забудову житлову зелених зон. Паркова алея – сьогодні знову вносилося питання, і, я так розумію, його проголосувала більшість».

  Олексій Омельяненко, голова фракції Партії регіонів у Київраді: «Если вы возьмете порядок дэнный – вы увидите, что там практически все вопросы имеют социальную направленность. Их заявления – это клевета. Я думаю, это просто агония, им нечего говорить».

  За чотири години вправно голосують за зміни до бюджету Києва, соціально-економічну програму та дофінансування реконструкції Поштової площі, завершення будівництва станції метро «Теремки» та Подільського мосту. А ще – розпочали механізм передачі земель Біличанського лісу у підпорядкування Святошинського лісопаркового господарства.

  Ганна Рибалка, Олександр Аргат, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ватикан зміцнюватиме міжрелігійні зв’язки через спорт
  Наступний матеріал
  КОДА вимагає покращити харчування хворих у Обухівській лікарні