метінвест
метінвест Фото socportal.info

Собівартість продукції "Метінвесту" збільшилася на 35%, значно зросли витрати на транспорт

Читайте по-русски
У відсотковому співвідношенні до консолідованої виручки, собівартість реалізованої продукції зросла на 1 відсотковий пункт порівняно з 2017-м – до 77% в 2018 році

Собівартість продукції, виробленої на підприємствах гірничо-металургійної групи "Метінвест", в 2018 році зросла на 35% у порівнянні з попереднім роком – до $9,093 млрд. Істотний вплив на збільшення показника собівартості продукції зробили збільшені транспортні витрати. Про це пише ЦТС з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Собівартість зросла здебільшого через збільшення вартості товарів і послуг для перепродажу на $1,339 млрд – переважно чушкового чавуну і металопродукції – а також через зростання споживання закуповуваної сировини, зважаючи на збільшення виробництва коксу, агломерату, рідкого чавуну і сортового прокату, зростання цін на лом і феросплави ($311 млн), зростання витрат на енергоресурси на $175 млн на тлі підвищення цін і обсягів споживання, збільшення витрат на персонал на $166 млн через підвищення зарплат на виробничих активах (на 15% у червні 2017-го, на 5% в жовтні 2017-го, на 25% в квітні 2018-го, на 10 % в жовтні 2018-го) і відповідних соціальних внесків.

Крім того, зросли витрати на транспортування сировини і матеріалів на $87 млн, головним чином – на тлі збільшення витрат на залізничне перевезення в США, пов'язані з внутрішніми поставками вугілля, збільшенням плати за користування вагонами в Україні, а також зростанням обсягів залізничних перевезень.

У відсотковому співвідношенні до консолідованої виручки, собівартість реалізованої продукції зросла на 1 відсотковий пункт у порівнянні з 2017-м – до 77% в 2018 році.

У 2018 році витрати на дистрибуцію зросли на 23% - до $885 млн через зростання вартості послуг з транспортування. Зростання витрат на залізничні послуги на $54 млн переважно обумовлене збільшенням плати за користування вагонами в Україні на тлі збільшення перевезень залізорудної і металопродукції залізницею. Витрати на фрахт виросли на $52 млн через збільшення на 27% обсягів реалізації металопродукції в Європу, Близький Схід і Північну Африку, Південно-Східну Азію, Північну Америку та інші регіони, а також через глобальне зростання ставок фрахту на тлі підвищення цін на нафту на 31%, що було частково компенсовано скороченням обсягів реалізації залізорудної продукції в Китай на 50%. Інші транспортні витрати, пов'язані з навантаженням/розвантаженням і зберіганням, виросли на $54 млн через збільшення обсягів реалізації чушкового чавуну в Північну Америку, а також плоского прокату і квадратної заготовки в країни Близького Сходу, Північної Африки і Південно-Східної Азії. Це також було частково компенсовано скороченням обсягів реалізації залізорудної продукції в Китай.

У відсотковому співвідношенні до консолідованої виручки витрати на дистрибуцію знизилися на 1 відсотковий пункт порівняно з попереднім роком – до 7% у 2018 році.

У 2018 році загальні та адміністративні витрати зросли на 17% – до $226 млн головним чином через збільшення витрат на оплату праці та професійних послуг. У процентному співвідношенні до консолідованої виручки загальні та адміністративні витрати не змінилися і становили 2% у 2018 році.

У 2018 році інші операційні витрати склали $120 млн у порівнянні з $39 млн інших операційних доходів роком раніше. В першу чергу це було пов'язано з операційними курсовими збитками в розмірі $70 млн у звітному періоді через переоцінку торгової дебіторської заборгованості. У 2017 році операційні курсові доходи склали $66 млн. Крім того, знецінення торгової та іншої дебіторської заборгованості зросло на $66 млн, в основному через знецінення ПДВ до відшкодування активів, контроль над якими був втрачений, в розмірі $46 млн. Витрати на благодійність і соціальну діяльність зросли на $6 млн в результаті збільшення інвестицій в містах присутності. Це було частково компенсоване збільшенням інших доходів на $14 млн і списанням деякої кредиторської заборгованості в розмірі $33 млн.

У процентному співвідношенні до консолідованої виручки інші операційні витрати в 2018 році становили 1% (0% у 2017 році).

"Метінвест" є вертикально-інтегрованою групою з видобувних і металургійних підприємств. Підприємства групи знаходяться в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях.

Попередній матеріал
"Сподіваюся на обмін": батько Гриба впевнений, що Росія не відпустить сина додому
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Лілією Гриневич – відео
Теги:
Loading...