Сміттєспалювальний завод на Солом`янці найближчим часом можуть демонтувати

  Сміттєспалювальний завод на Солом`янці найближчим часом можуть демонтувати. На громадських слуханнях містяни висловилися проти його роботи у цьому місці. Вони переконують - завод працює незаконно і викидає у повітря отруйні хімікати. Натомість керівництво Південно-Західної залізниці запевняє - у Харкові, де розробляли установку, завод пройшов експертизу на безпечність.

  Школа на вулиці Уманській. Люди товкмачаться у чергах, щоби зареєструватися на громадських слуханнях. Жителі Солом`янського району прийшли сюди сказати "Ні" сміттєспалювальному заводу у середмісті Києва.

  Мешканець вул. Уманської: "Информация есть такая ,что мусороперерабатівающий завод будет находится рядом с детским парком.якатегорически против єтого. я не хочу чтобі мой ребенок дішал токсинами".

  Та зайти до приміщення і проголосувати можуть далеко не всі. Адже зала вміщує лише півтори сотні людей, а прийшло вдвічі більше. Цей хлопець каже: Укрзалізниця навмисне вибрала затісне приміщення для голосування.

  Сміттєспалювальна установка МПК-400 має сім ступенів відходів та чітку систему сортування, переконують представники Укрзалізниці. 

  Залізничники вимагають провести екологічну експертизу на безпечність установки. Більшість присутніх не підтримує будь-яких перевірок. Голосують проти й екологи.

  Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги: "Про діоксин і шкідливість для здоров`я..."

  Дихають діоксинам та іншими хімікатами і на іншому кінці столиці.

  Це завод "Енергія" поблизу Бортничів. свою роботу він розпочав ще 1987-му. Побутові відходи не вивозять на полігони, а спалюють прямо тут. Таким чином місто рятують від сміття, але натомість - отруюють діоксином.

  Екологи уже давно пропонують чиновникам відмовитися від отруйних сміттєспалювальних заводів і перейти на сортувальну переробку відходів. Утім, така система задорога. А спалюючи сміття місто вбиває двох зайців - знищує непотріб і отримує теплову енергію. Тож питання "зиск чи здоров"я містян " ще довго висітиме над столицею.
  Ганна Рибалка, Орест Пона, Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  2 віце-прем`єрів звільнять до кінця тижня [відео]
  Наступний матеріал
  Сьогодні частково відкрили рух Гаванським мостом
  Теги: