Що чекатиме на українців під ялинкою

  Через несприятливу економічну ситуацію, знецінення гривні та війну на Донбасі новорічний і різдвяний бюджет українців цьогоріч доволі мізерний, однак від подарунків вони відмовлятися не збираються.

  На святкування Нового року та Різдва цьогоріч українці готові витратити в середньому 2817 гривень (142 євро) на сім'ю, повідомляє DW.DE.

  Побажання українців щодо подарунків, як свідчить дослідження компанії "Делойт", мало відрізняються від очікувань інших європейців. На першому місці гроші. Саме вони очолюють список бажаних подарунків українців. Причому на такий вибір не впливає ані вік, ані стать. Альтернативою може стати подарунковий сертифікат в улюблений магазин, адже таким чином дарувальник принаймні продемонструє, що враховує смаки та уподобання того, кому призначений подарунок. До речі, майже для половини європейців гроші теж є одним з найбажаніших подарунків.

  Якщо ви не плануєте класти під ялинку гроші, варто враховувати стать та вік тих, кому хочете зробити приємність. Ощасливити українських жінок найлегше, подарувавши їм незабутню подорож (51 відсоток опитаних українок віддає перевагу мандрівці як подарунку - Ред.).

  А от українські чоловіки радітимуть, якщо отримають на свято смартфони. Такому подарунку, згідно з опитуванням "Делойт", віддають перевагу 42 відсотки українських чоловіків. Однак цим їхнє захоплення технікою не обмежується: далі у чоловічому списку бажаних подарунків - лептопи (38%), планшети (31%), 3D-телевізори (22%), електронні книжки та цифрові фотоапарати (по 19 відсотків). У жінок смартфони та планшети - лише на 8-му та 9-му місцях відповідно.

  Українське жіноцтво натомість не проти знайти під ялинкою косметику та парфуми (43 відсотки). Щоправда, вгадати правильний аромат - ще те завдання. Тож ще одна ідея для чоловіків, які у відчаї шукають подарунки коханим, мамам, тещам, донькам чи сестрам - сертифікат на косметичні та SPA-процедури чи масаж (30 відсотків). Це принаймні дешевше, ніж жадані українками ювелірні прикраси (38 відсотків).

  Щоправда, список найбажаніших подарунків не зовсім співпадає з тим, що насправді українці мають намір дарувати цього року. Найчастіше - незалежно від віку - можна розраховувати на солодощі. Косметика та парфумерія теж не відстають. Майже чверть українців даруватимуть таки готівку.

  А от ті, хто мріє про смартфон чи планшет, мають значно більше шансів отримати на Новий рік чи Різдво цікаву, але не електронну книгу. Книжки збираються дарувати 21 відсоток українців.

  Попри намагання заощадити, понад третину свого святкового бюджету українці витратять на подарунки дітям. Середня вартість презента в Україні, ймовірно, становитиме 140 гривень, у Європі - 29 євро. Українським підліткам даруватимуть переважно солодощі, готівку та книжки, а малюкам до 12 років - книги, конструктори та розвивальні ігри.

  Цікаво, що понад третину подарунків українці хочуть придбати онлайн. А 40 відсотків опитаних порівнюватимуть ціни на презенти в інтернеті, перш ніж придбати їх у магазинах. Особливу увагу українські споживачі при цьому приділятимуть походженню товарів: 63 відсотки респондентів намагатимуться купувати вироблене в Україні.

  Майже половину святкового бюджету (44%) українці витратять на те, щоб добре попоїсти та не раз підняти келихи на Різдво та у Новорічну ніч. Заощаджувати натомість як в Україні, так і в інших 16 країнах Європи, де проводилось опитування, будуть на розвагах. Усього в межах дослідження було опитано понад 17 тисяч людей, з них - 769 в Україні.

  Попередній матеріал
  Шумахер вже не прикутий до ліжка - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Гендиректора аеропорту "Бориспіль" призначать за результатами конкурсу

  ДАІ перекриє центр Києва на Новий рік

  На Новий рік очікуються сніг і морози – Гідрометцентр

  Порошенко зустрічатиме Новий рік з родиною у Києві - дружина Президента

  У Києві на Новий рік біля головної ялинки буде тільки українська пісня