Секрети довголіття від столичного довгожителля (репортаж)

  Київ виявився рекордсменом серед українських міст-мільйонників, де проживає найбільше довгожителів. За статистикою у столиці - трохи більше 4-ох тисяч людей старших за 90-то років. Тих, хто перейшов столітню межу - значно менше - лише 52-є. Нещодавно один з них - Петро Дмитрієв відсвяткував свій 101-й день народження. За плечима іменинника - 34-річна військова служба, участь у двох війнах та робота на заводі.

  Сон та спокій - головна запорука довголіття Петра Яковича. Вже о восьмій вечора він лягає відпочивати. Каже міцний сон дає нові сили жити. Нервування та сварки, навпаки, забирають роки.   

  У Петра Яковича двоє дітей, троє онуків та троє правнуків. Попри літній вік, життя він проводить активно. Цікавиться політикою, щодня дивиться новини, читає газети. Та найбільше його захоплення - футбол. Заради особливо важливих матчів 101-річний фанат навіть сном жертвує. На одне лише скаржиться: не має змоги гуляти на вулиці. Будинок без ліфта, а слабкі ноги чотири поверхи не здолають. 

  Довголіття Дмітрієвих закладене у генах. За 80 було матері, коли померла. Старший брат Петра Яковича дожив до 98 років, сестра до 96-х. Сам "рекордсмен" стверджує: особливих секретів не має. 

  Найбільше чекає Петро Якович вихідних та святкових днів, коли вся родина збирається за одним столом. Заради таких миттєвостей особливо хочеться жити далі. 

  Світлана Рябошапка, Рустам Ходжиєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.78Мб)

  Попередній матеріал
  У столиці зменшилася кількість хворих на туберкульоз
  Наступний матеріал
  Більш як половина харчових продуктів у столиці непридатні до споживання
  Теги:
  Loading...