Пенсійне посвідчення
Пенсійне посвідчення zn.ua

Саакашвілі про запровадження другого рівня пенсійної системи в Україні: "Це катастрофа!"

  Читайте по-русски
  Вже на першому етапі пенсійної системи навантаження на фонд оплати праці збільшиться на 4%

  Очільник Виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі розкритикував законопроєкт про запровадження в Україні загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення – тобто другого рівня пенсійної системи – який наразі на розгляді у Верховній Раді. Про це він заявив під час засідання Федерації роботодавців України, коментуючи слова голови Федерації металургів України Сергія Біленького, передає УНІАН.

  "Те, що зараз активно лобіюється профільним комітетом Верховної Ради України – це так звана пенсійна реформа, запровадження другого рівня пенсійного забезпечення. Тут багато говорили про те, що гроші забираються з реального сектора економіки, розподіляються в сектор фінансових послуг, банківський сектор. Що по суті робить цей другий рівень пенсійної реформи? Це загальнообов'язковий рівень, який передбачає на першому етапі на додаток до ЄСВ, до податку на доходи фізичних осіб приблизно по 2% як з робітників, так і з роботодавців. Це законопроєкт №2683 Галини Третьякової, який був схвалений профільним комітетом Верховної Ради", – розповів Біленький.

  У відповідь на запитання Саакашвілі – чи передбачає це додаткове навантаження на фонд оплати праці – голова Федерації металургів додав: "Так, зараз у нас навантаження на фонд оплати праці становить 41,5%, а на першому етапі воно збільшиться ще на 4%".

  "Катастрофа!", – відповів на це Саакашвілі.

  "У грошах це буде близько 100 млрд грн щороку збиратися. Враховуючи, що у нас немає фондового ринку взагалі, як і куди ці кошти будуть інвестовані, невідомо", – додав Біленький.

  "Навпаки, треба знижувати", – резюмував голова Виконавчого комітету реформ.

  Попередній матеріал
  "Нафтогаз" ввів в експлуатацію газову свердловину глибиною у 6 кілометрів
  Наступний матеріал
  Верховний Суд відмовився поновити Трубу на посаді голови ДБР
  Теги:
  Loading...