Разом із морозами у киян з`явилася традиційна халепа - бурульки на дахах

  Небезпека над головами. Разом із морозами у киян з`явилася традиційна халепа бурульки на дахах. Комунальники розвішують червоні сигнальні стрічки там, де підходити упритул до будинків небезпечно. А міські бригади порятунку не встигають збивати кригу на лікарнях та школах. Тим часом шматки льоду уже травмували двох містян і громадянку Австралії.

  Для рятувальника міської служби порятунку Олексія ця школа у Шевченківському районі уже третя будівля з великою кількістю бурульок. Семеро членів бригади вилазять на дахи. Тут, каже, головне максимальна обережність.

  Олексій Дзіолотовський, командир першого рятувального взводу Київської служби порятунку: "Правильно збивати так щоб при цьому нікого не зачепити. Є люди зверху, є люди знизу, котрі організовують безпечне виконання робіт".

  Утім, як би не старалися усе одно не встигають. Бо на все місто працюють лише дві бригади. Вони збивають бурулі лише на будівлях лікарень та шкіл.

  Олексій Дзіолотовський, командир першого рятувального взводу Київської служби порятунку: "Справа в тому, що у нас на чергуванні знаходиться один взвод. У нас невелика служба і ми фізично не можемо, одна - дві бригади. Все".

  Дідусь школяра: "Опасно ходить, здесь дети ходят. Надо ходить снимать их периодически".

  Мати школяра: "Не ходити під домами, під кришами, не ходить. Дуже переживаю".

  Комунальники уже порахували жертвами буруль стали вже троє людей. Двоє киян у Солом`янському районі проігнорували червоні сигнальні стрічки. Чоловіка вдарило бурулею, а жінку уламком криги, що сповзла з даху. А на вулиці Лаврській буруля травмувала громадянку Австралії.

  Петро Пантелєєв, заступник начальника ГУ житлового господарства КМДА: "Споруда, з якої зійшло накриження, вона не має безпосереднього відношення до житлового сектору, але такий випадок був і також була травмована людина. За безпечну експлуатацію будівель будь-яких форм власності відповідає балансоутримувач".

  Ці балансоутримувачі - вони ж ЖЕКи кажуть в профільному управлінні - зобов`язані чистити дах вашого будинку від криги та бурульок. Адже ця послуга закладена у тарифі на комірне, і класифікується, як благоустрій прибудинкової території. Інакше - за бурулі над головами киян ЖЕК мусить сплатити штраф - 850 гривень.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Київрада легалізувала кіоски
  Наступний матеріал
  На Київщині відкрили новий спорткомплекс для дітей
  Теги: