Металургія
Металургія Прес-служба \"АрселорМиттал Кривой Рог\"

Прийняття законопроєкту 1210 призведе до соціальної напруженості – голова ФМУ

  Читайте по-русски
  Гірникам доведеться зосередитися на внутрішньому ринку, а він не поглинає тих обсягів виробництва, які є, сказав Біленький

  Прийняття Верховною Радою законопроєкту 1210, що передбачає підвищення ренти за видобуток залізної руди в 4–5 разів, може привести до різкого зростання соціальної напруженості в регіонах, де працюють підприємства гірничовидобувної галузі. Про таке сказав голова Федерації металургів України Сергій Біленький, повідомляє "Мінпром".

  "Ми саме знаходимось на європейській сталевій конференції. І тут усі провідні аналітики прогнозують зниження цін для залізорудної галузі. Якщо на цьому тлі буде ще і непродумана державна політика – як, наприклад, прийняття законопроєкту 1210, – то все більше підприємств будуть на грані зупинки", – сказав він.

  Це матиме серйозні соціальні наслідки – особливо для Кривого Рогу та Горішніх Плавнів, наголосив голова ФМУ.

  "Ми вже бачимо стурбованість профспілок, працівників цим питанням – бо тисячі людей можуть залишитися без роботи. А якщо додати мультиплікатор від ефекту в суміжних галузях, то цю цифру треба множити на 3-4", – додав він.

  Підвищення ренти відповідно до законопроєкту 1210 зробить нерентабельним залізорудний експорт, пояснив глава Федерації металургів України.

  "Гірникам доведеться зосередитися на внутрішньому ринку, а він не поглинає тих обсягів виробництва, які є. Тому скорочення трудових колективів неминучі – і це призведе до зростання соціальної напруженості", – резюмував Біленький.

  Попередній матеріал
  В Україну завітають морози: прогноз на 30 жовтня
  Наступний матеріал
  Радіація в Центральній геофізичній обсерваторії: виявлено два джерела радіації
  Теги: