Металургія
Металургія censor.net.ua

Прогнозоване зростання витрат на газ для металургії загрожує зниженням виробництва сталі – Каленков

  Читайте по-русски
  На фоні уповільнення світової економіки і глобального зниження попиту на сталь українські підприємства вже почали скорочувати виробництво, сказав він

  Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" прогнозує зростання витрат гірничо-металургійного комплексу на оплату спожитого газу до 3 млрд грн, якщо НКРЕКП затвердить підвищення тарифів на транспортування палива. Такі дані озвучив президент об'єднання Олександр Каленков під час круглого столу, організованого Федерацією роботодавців України, повідомляє UAprom.

  Повідомляється, що в жовтні ТОВ "Оператор ГТС України" провів слухання щодо підвищення тарифів на транспортування за умови відсутності транзиту з боку Росії. У ФРУ зазначили, що пропозиція "Оператора ГТС" призведе до того, що тариф на транспортування газу виросте в 3,5 рази. Очікується, що саме такий варіант буде направлений на затвердження в НКРЕКП.

  "Для гірничо-металургійного комплексу прогнозується зростання витрат на газ, у якому будуть сидіти витрати на транспортування газу до 3 млрд грн. Для нас зараз це вкрай істотно. Фактично, можна говорити про суттєве зниження виробництва сталі", – зазначив Каленков.

  За його словами, на фоні уповільнення світової економіки і глобального зниження попиту на сталь українські підприємства вже почали скорочувати виробництво. Зниження обсягів у вересні і жовтні склало 10%.

  "Замість того, щоб проводити політику підтримки підприємств, щоб ми могли перенести цю кризу, фактично державна політика йде до того, щоб підштовхнути наші підприємства до ще більш кризової ситуації", – прокоментував Каленков ініціативу щодо підвищення тарифу на транспортування газу.

  За підрахунками Федерації металургів України, сумарно вартість газу в разі узгодження нового тарифу зросте на 1271 грн. Як зазначив глава ФРУ Сергій Біленький, сюди входить вартість транспортування як із розподільчих мереж, так і з транспортування магістральними газопроводами.

  Попередній матеріал
  Бойовики зірвали розведення сил у п'ятницю – подробиці (оновлено)
  Наступний матеріал
  Загинув на місці: у Харкові чоловік підірвав себе гранатою
  Теги: