курси сержантів-лідерів у Миколаєві
курси сержантів-лідерів у Миколаєві 5 канал

День НАТО в навчальному центрі Повітряних сил: говорили про роль і місце сержанта в Збройних силах

Читайте по-русски
Партнери з Альянсу відзначають високі досягнення українських армійців. Кажуть, під час таких тренінгів і самі багато чому навчаються в українців

В аудиторії понад півсотні військових – це головні сержанти українського війська. Разом з ними – представники сержантських корпусів НАТО.

Роль і місце сержанта в арміях країн-членів НАТО суттєво відрізняється від практики більшості пострадянських країн. Тамтешній сержантський корпус – це своєрідна вертикаль влади, паралельна офіцерській. Командир і його головний сержант працюють як команда. Офіцер займається плануванням боїв, тоді як підготовку солдатів беруть на себе сержанти.

"Дивились піраміду влади, те що солдат знаходиться внизу, а офіцери і генерали вгорі. Але ось саме поламати цей стереотип, має бути навпаки – те що трикутник йде ось так – всі працюють на те, що б солдат виконав своє завдання", – пояснив представник офісу зв'язку НАТО в Україні Роландос Кішкіс.

"Голос командира для солдатів і сержантів, і також голос солдатів і сержантів для командира. Це людина, яка безпосередньо доповідає командиру про реальний стан справ, який є у підрозділах і допомагає донести суть наказів і команд командира до кожного окремого солдата", – зауважує головний старшина ЗСУ Олександр Косинський.

Ось таким має бути головний сержант підрозділу. І Україна йде до цього стандарту вже п'ять років, реформуючи Збройні сили.

"Ви створюєте і адаптуєте сержантський корпус для своєї країни, однак розчаровуєтеся, бо хочете, щоб процес відбувався швидше. Вам слід усвідомити: ви можете сповна не відчути цих змін, але вирощуєте дерева, які дадуть тінь майбутнім поколінням", – наголошує головний сержант командування сил спецоперацій НАТО.

Партнери з Альянсу відзначають високі досягнення українських армійців. Кажуть, під час таких тренінгів і самі багато чому навчаються в українців.

"ЗС України повинні дуже собою пишатися. У вас війна на сході, анексований Крим – у НАТО знають про вашу боротьбу й військові досягнення, вас високо поважають. НАТО і надалі допомагатиме Збройним силам України, водночас ви самі навчаєте армійців НАТО. Ми високо це цінуємо", – сказав офіцер стратегічного командування з операцій НАТО Марк Фіннеран.

Українські армійці перераховують досягнення у розбудові власного сержантського корпусу. Пригадують, на початку війни такого поняття у Збройних сила зовсім не було.

"Побудована вертикаль сержантських посад, визначені повноваження за цими посадами, створена система професійної підготовки, зроблено багато заходів у плані підвищення соціальних стандартів. На початку Операції антитерористичної головний старшина бригади міг і з кулеметом десь так бігати і за кермом БМП сидіти", – зазначає головний старшина ЗСУ.

Ось саме таким сержантом у 2014-му і був Олександр Гарбузенко. Розповідає, тоді уявлення про цю посаду були кардинально іншими.

"На початок війни я був головний старшина танкового батальйону в бойовій бригаді. І я виконував обов'язки, насправді, члена екіпажу, як солдат, як оператор навідник танка", – розповів Олександр Гарбузенко, начальник групи по роботі з сержантським складом ОК "Захід".

Нині ж, вже є чітке розуміння, як має виглядати український сержантський корпус. Для цього створено три спеціальні навчальні центри, де готують інструкторів сержантів.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Сильніші разом: як українські та американські військові долають водяну перешкоду – ФОТО

зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр

Попередній матеріал
Виплати учасникам ООС планували збільшити ще раз упродовж року: Бірюков порахував, скільки йде з бюджету
Наступний матеріал
"Зібрали якесь шобло і скинули воювати проти нас", – на околицях Горлівки обстріли не вщухають ні вдень, ні вночі
Loading...

Зустріч Президента України з армійцями-піхотинцями ООС та вручення нагород – відео

У Кропивницькому попрощалися з бійцем Віталієм Драганом

Ситуація в зоні ООС: про що звітують в Міноборони – відео

Ворог 16 разів порушив режим “тиші”, поранений військовий ЗСУ

У Львові відкрили перший в Україні навчальний батальйонний медпункт: що це таке і кого там навчають

Із Харкова до Львова спецбортом доправили 13 поранених армійців ЗСУ