Президент підписав закон
Президент підписав закон president.gov.ua

Президент підписав Закон України "Про електронні довірчі послуги"

  Підписаний Петром Порошенком документ спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису

  Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про електронні довірчі послуги". Документ спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг. Про це у понеділок, 6 листопада, повідомляє прес-служба Президента.

  Як зазначено в повідомленні, в Законі також визначені умови визнання в Україні електронних довірчих послуг, які надаються іноземними постачальниками, що забезпечить активний розвиток транскордонного співробітництва та інтеграцію нашої держави у світовий електронний інформаційний простір.

  "Закон визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, у тому числі транскордонних, права та обов’язки суб’єктів правових відносин у цій сфері, порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також правові та організаційні засади здійснення електронної ідентифікації. Таким чином, врегульовуються відносини у сферах надання електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

  Зокрема, запроваджуються такі механізми, як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка, інтероперабельність тощо.
  Крім того, Закон полегшує транскордонне використання онлайн-послуг, створює умови для безпечної електронної ідентифікації і автентифікації, а також взаємного визнання ключових компонентів транскордонних цифрових послуг, таких як електронна ідентифікація, електронні підписи, електронні документи та послуги, визначає основні принципи державного регулювання у сферах електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації", – йдеться в повідомленні.

  Крім того, в повідомленні йдеться, що документом також запроваджується адміністративна послуга щодо включення юридичних та фізичних осіб-підприємців, які мають намір надавати електронні довірчі послуги (ЕДП), до Довірчого списку, а також встановлюється порядок ведення такого списку. Крім того, визначається процедура незалежної оцінки відповідності для ЕДП та також можливість використання зазначеними особами у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

  Закон №2155-VIII, ухвалений Верховною Радою 5 жовтня 2017 року, набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім статті 10, яка набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

  Попередній матеріал
  Матеріали розслідування Paradise Papers містять маніпулятивні твердження - юристи
  Наступний матеріал
  "Армійці ведуть вогонь у відповідь": яка обстановка на фронті
  Loading...

  Порошенко підписав закон про Конституційний суд України

  Важливо для євроінтеграції: Президент підписав закон про оцінку впливу на довкілля

  Порошенко підписав закон про створення друкованих ЗМІ Міноборони на час проведення АТО