"Запоріжсталь"
"Запоріжсталь" Ростислав Шурма / Facebook

Посилення податкового тиску на металургію в Україні загрожує зупинкою виробництва – ФМУ

  Читайте по-русски
  Складається враження, що влада бажає якомога більше зібрати якихось віртуальних платежів до бюджету, не розуміючи, що цих платежів просто не буде, якщо підприємства зупиняться, наголосив Сергій Біленький

  Металургійні гіганти світу відчутно скорочують обсяги виробництва і масово звільняють працівників через різке падіння попиту на металургійну продукцію. Про це в ефірі "24 каналу" заявив голова Федерації металургів України (ФМУ) Сергій Біленький.

  "Якщо подивитися на світову карту виробників гірничо-металургійного комплексу, то "Арселор Міттал", наприклад, закриває свої підприємства в Південноафриканській Республіці і звільняє близько 2000 людей. Американська US Still теж 1800 чоловік скорочує. "Тісен Круп", німецький найбільший концерн, з 1 січня звільняє 6000 людей. У "Брітіш Стілл", яка на межі банкрутства, взагалі під загрозою звільнення 25 000 чоловік. Критичною можна назвати і ситуацію в Україні. Але, наскільки я знаю, менеджмент усіх компанії намагається, щоб світова криза мінімально торкнулося людей", – зазначив Біленький.

  Також він сказав, що за останні 2 роки зарплати у галузі зросли більш ніж на третину. На сьогодні середня зарплата становить близько 19 тисяч гривень. Напевно, таких показників немає в жодній галузі. Це дозволило значно уповільнити темпи трудової міграції, підняти рівень життя.

  Видання зазначає, що зважаючи на складну ситуацію на світових ринках, голова ФМУ закликав представників влади не посилювати податкового тиску на підприємства галузі – аби не призвести до зупинки виробництва і згортання всіх програм з модернізації підприємств.

  "Ми часто зустрічаємося з різними представниками органів влади, як у Верховній Раді, так і в міністерствах. Але, на жаль, на сьогодні я не можу сказати, що у нас є повне взаєморозуміння. Особливо це стосується парламенту", – сказав Біленький.

  Він пояснив: "Профільний комітет податкової і фінансової політики генерує в турборежимі величезну кількість законопроєктів. Не всі вони, на наш погляд, відповідають сьогодні потребам бізнесу, нашої економіки. Переважно складається враження, що влада бажає якомога більше зібрати якихось віртуальних платежів до бюджету, не розуміючи, що цих платежів просто не буде, якщо підприємства зупиняться. Я не розумію, навіщо владі потрібно добивати галузь, яка наповнює бюджет, забезпечує третину валютних надходжень і дає роботу сотням тисяч людей".

  Попередній матеріал
  Росія вийшла з Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів – деталі
  Наступний матеріал
  Росія не виконала наказ Міжнародного трибуналу з морського права – Зеркаль
  Теги:
  Loading...