Політологи: у Києві вже почались передвиборні перегони [відео]

  Столиця може отримати нелегітимну Київраду - це може статися наприкінці травня. Тоді спливає термін повноважень нинішніх столичних депутатів. Про це заявляють у Комітеті виборців України. У фракціях, тим часом, упевнені - парламент оголосить дату столичних перегонів вже наприкінці лютого.

  Офіційна дата столичних виборів ще не відома, однак неофіційна виборча кампанія вже стартувала. Принаймні, про це заявляють політологи. І обіцяють кандидатам-суперникам запеклу боротьбу.

  Два роки столиця без мера. А з кінця травня - може отримати й нелегітимних київських депутатів. У коридорах Київради вже не перешіптуються, а вголос говорять - Верховна Рада оголосить дату виборів міського голови вже наприкінці лютого.

  Тетяна Меліхова, голова фракції БЮТ-"Батьківщина" у Київраді: "Є така карта, знаєте, яка під сукном лежить - як не провести вибори Київради".

  Голова фракції БЮТ-"Батьківщина" у Київраді Тетяна Меліхова побоюється не відтягування дати перегонів мера, а маніпуляції опонентів з виборами до Київради. Депутатка переконує - в опозиції є шанси взяти більшість у сесійній залі. Це розуміє провладна партія, і тому в парламенті ведуть розмови про оголошення дати виборів лише мера, а не Київради.

  Тетяна Меліхова, голова фракції "БЮТ-Батьківщина" у Київраді: "Якщо подивитися риторику Партії регіонів, то мова йде тільки про мера. А треба ж обирати і Київраду".

  26 травня, 2 червня або середина липня - такі три ймовірні дати називають політологи. Кажуть, регіоналам вигідніший час відпусток. Літня пора припала до душі й депутату Василю Горбалю. До середини літа, каже, народним обранцям буде над чим попрацювати.

  Василь Горбаль, народний депутат: "Обговорення дати виборів - це примітивізація всіх проблем, які накопилися в місті Києві. Тому що парламенту потрібно би було розглянути зміни до закону про столицю, ряд інших нагальних питань. Це і відновлення місцевого самоврядування в Києві".

  А от іти на вибори під прапором регіоналів чи самовисуванцем - Василь Горбаль ще не визначився. Попереду - нинішній чільник КМДА. Олександр Попов вже публічно заявив і про участь у виборах, і про впевненість у перемозі.

  Екс-чільники столиці до поки що неофіційної передвиборної кампанії теж підключилися. Колишній міський голова Іван Салій єдиним кандидатом від об`єднаної опозиції оголосив себе сам.

  Іван Салій: "Зрілість київських політичних сил, які перемогли на виборах, якщо "Батьківщина", "УДАР" і "Свобода" підтримають мою кандидатуру і це буде чесно".

  Одна кандидатура на три політсили. Об`єднана опозиція - піде на київські вибори з єдиним кандидатом. Про це вже заявили БЮТівці. Не проти і в "Свободі". Утім, хто той кандидат - не зінаються. Ще, кажуть, не обговорювали.

  Андрій Іллєнко, ВО "Свобода": "Коли до нас звернеться та чи інша політична сила, представлена в парламенті, наші союзники, і вони нам запропонують - давайте таку кандидатуру обговорювать, чи іншу кандидатуру - ми сядемо і обговоримо. Тобто, зараз я не беру на себе таку відповідальність розписатися за всю "Свободу" чи опозицію і робити такі заяви".

  Не роблять заяв, бо перемовини щодо єдиного висуванця у розпалі - каже політолог Тарас Березовець.

  Тарас Березовець, політолог: "Порошенко таки стане висуванцем від опозиційних сил  Ну, принймні двох з них. Він вже має згоду партії "Батьківщина", є практично згода з боку партії "УДАР". І поки що заминка виникає саме за "Свободою"".

  Олександр Черненко, голова КВУ: "Домовленості йдуть, але я думаю, вони так само дуже далекі від завершення. Є люди, які можуть виграти, але не хочуть йти на вибори. Є дуже багато амбітних інших політиків. Сьогодні рішення не прийняте і все-таки на першому етапі, я думаю, ми побачимо кількох кандидатів і від опозиції, і від псевдоопозиції".

  Без Віталія Кличка, утім з Леонідом Черновецьким. Одіозний мер, за інформацією політологів, знову боротиметься за мерське крісло. Щоправда, не особисто, а руками екс-учасників "молодої команди". Вони вже розгорнули передвиборну боротьбу за місце в Київраді в окремих районах столиці. А от Віталія Кличка, як стверджують експерти, у списках кандидатів кияни можуть не побачити. Натомість, у прес-службі політика таку інформацію ані підтвердили, ані спростували.

  Ганна Рибалка, Орест Пона, 5 канал

  Попередній матеріал
  Світ стурбований ядерними випробуваннями у КНДР [відео]
  Наступний матеріал
  Новим законом про ліцензування ліків невдоволені і хворі, і МОЗ
  Теги:
  Loading...