Світ стурбований ядерними випробуваннями у КНДР [відео]

  Північна Корея ніколи не схилиться перед рішеннями форуму ООН із роззброєння. Про це заявили представники офіцйного Пхеньяну. Про ядерне роззброєнння не йдеться, аж поки країні загрожують Сполучені Штати Америки.

  Можливістю превентивних ударів з боку США пояснила КНДР ядерні випробування. Їх провели у вівторок на світанку. Мешканці країни традиційно схвалюють дії керівництва Північної Кореї. Місцева пропаганда неодноразово попереджала про небезпеку нападу з боку західних держав.

  Мешканець КНДР: "Я дуже щасливий, що третє ядерне випробування відбулося успішно. Корея показала: якщо вона збирається щось зробити - то робить це. Тепер сила й мужність нашого народу зросли ще більше. Ми віримо, що можемо побороти будь-якого ворога". 

  Мешканка КНДР: "Після того, як я почула новини про успішний підземний вибух, я упевнена: якщо на нас нападуть - ми зможемо подолати будь-яку силу".

  Ядерне випробування стало третім за історію країни. Контрольовані підземні вибухи вже проводили у 2006-му та 2009-му роках.

  Диктор телебачення КНДР: "Підтверджено, що ядерне випробування було вдалим та відбулося за високих заходів безпеки. Ядерний пристрій використали менший, але потужніший, ніж в попередні рази. Жодного негативного впливу на довкілля не зареєстровано".

  Сейсмічні станції сусідніх країн зафіксували штучні коливання. Південна Корея негайно поскаржилася до Ради безпеки ООН. Там сьогодні відбудеться термінове засідання. 

  Кім Мін Сок, міністр оборони Південної Кореї: "Ми зареєстрували землетрус магнітудою 4,9. Підозрюємо, що потужність вибуху становила 6-7 кілотонн. У зв`язку з випробуваннями мобілізована розвідка Південної Кореї та Сполучених Штатів".

  В усьому світі засудили дії Північної Кореї. Проти ядерних випробувань виступили не тільки сусіди Пхеньяну - Південна Корея, Японія, Китай - а й США, Росія, Велика Британія, Німеччина, Франція, Австралія та міжнародні організації - Євросоюз, ООН і НАТО.

  Вільям Хейг, міністр закордонних справ Великої Британії: "Настав час показати Північній Кореї - якщо вона і далі так поводитиметься, то опиниться в суцільній ізоляції. До країни вже застосовані санкції. Поки що КНДР має підтримку Китаю, але і її Пхеньян може втратити".

  Корейські випробування непокоять не лише політиків. У Японії та Китаї громадські активісти влаштували акції протесту та антиядерні мітинги.

  Учасник мітингу, Японія: "Це скандал. Я думаю, корейці налаштовані серйозно, і я хочу, щоби вони зупинилися".

  Учасник мітингу, Японія: "Моїм онукам - 4 і 5 років. Я непокоюся за їхнє майбутнє. Якщо ті ракети можуть долетіти до США - то до Японії їм зовсім близько..."

  Після сьогоднішнього випробування Північна Корея заявила: готова перейти до наступних, жорсткіших кроків. Південнокорейська розвідка вважає, що йдеться про ще одне підземне випробування та запуск міжконтинентальних ракет.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Експерт: ЧФ РФ - головна загроза стабільності в регіоні
  Наступний матеріал
  Політологи: у Києві вже почались передвиборні перегони [відео]
  Теги:
  Loading...