Новим законом про ліцензування ліків невдоволені і хворі, і МОЗ

  У чергу за життям. Десятки людей вишикувалися в чергу до аптеки у середмісті проти закону про ліцензування імпортних ліків. Активісти занепокоєні: щойно закон набуде чинності - з аптек можуть зникнути препарати, вітчизняних аналогів яких немає, решта ж суттєво зросте у ціні. Лякає мітингувальників і те, що правила ліцензування досі не розроблені. Чиновники заспокоюють - перебоїв з ліками не буде, а дозволи фармацевтичні компанії отримуватимуть за заявами.

  Киянка Світлана Клименко стоїть у черзі до аптеки заради онкохворого сина. Нещодавно, завдяки лікуванню, стан здоров`я хлопчика суттєво поліпшився. Нині жінка побоюється: через новий закон - син може лишитися без життєво необхідних препаратів.

  Світлана Клименко, мама хворого: "У мене хворий, онкохворий син. Якщо таке станеться, що буде проблемно з ліками, то ми просто не знаємо, чим лікувати нашого сина, тому що ліки, які ми приймаємо - вони суто іноземного виробництва і аналогів українських просто немає".

  Разом із нею у символічну чергу до аптеки на Шовковичній прийшли десятки людей. Усі - по імпортні ліки. Пацієнти у розпачі - після того, як закон про ліцензування набуде чинності, потрібні медикаменти з полиць можуть зникнути. А ті що лишаться - суттєво подорожчають. Для багатьох це питання життя та смерті.

  Учасники акції: "Я очень нуждаюсь в лечении, и без этого лечения для меня смерть".

  Учасники акції: "Якшо я не п`ю ліки протягом 12-ти годин, я не можу рухатись. Якщо я не п`ю кілька днів, я не можу дихати".

  Далі - черга рухається до адміністрації Президента. Тут активісти передають тисячі підписів під вимогою скасувати закон. Проти нього виступили 18 пацієнтських організацій та понад три тисячі українців. Представник адміністрації обіцяє - відповідь дадуть протягом 30 днів.

  Активіст: "Вот, мы сейчас передаем обращение и очень сильно надеемся, что президент нас поддержит и это зло с первого марта не наступит в Украине".

  Представник АПУ: "Передам. Адміністрація отримала ваше зверення, ви отримаєте відповідь".

  Закон про ліцензування набуде чинності першого березня. Однак, за яким принципом видаватимуть дозволи для ліків - досі не вирішили. У Держслужбі з лікарських засобів кажуть - процедуру ліцензування розроблятимуть поетапно до кінця року. Наразі дозволи іноземним фармацевтичним компаніям видаватимуть за заявами. Запевняють - перебоїв із постачанням препаратів не буде. А якщо ціна на ліки зросте - обіцяють піти з посади.

  Олексій Соловйов, голова Державної служби з лікарських засобів: "Если именно лицензирование импорта приведет к подорожанию лекарственных средств, то я покину свой пост".

  Не підтримують новий закон і в Міністерстві охорони здоров`я. 
   
  Ольга Баула, радник міністра охорони здоров`я: "В законе были сделаны очень серьезные просчеты, просто не хотят в этом признаться. Та норма закона, что с первого марта вы имеете право получить лицензию, и в это же первое марта вы должны предьявить ее на границе. Это надо сколько же иметь чиновников, чтобы в один день оформить все лицензии на импорт".

  Нині серед імпортних ліків понад 90 відсотків - препарати для лікування дитячих онкологічних та гематологічних захворювань, стільки ж - ліки від туберкульозу, гепатиту і ВІЛ-СНІДу.

  Євгенія Подобна, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Політологи: у Києві вже почались передвиборні перегони [відео]
  Наступний матеріал
  МОК хоче виключити боротьбу з програми літньої Олімпіади-2020
  Теги:
  Loading...