Підсумки політичного життя Києва

  Одна голова - добре, а дві краще. У році, що минає, кияни отримали одразу двох чільників: міського голову Леоніда Черновецького та голову КМДА Олександра Попова. У 2010-му кияни лишилися районних рад, та двох десятків керівників управлінь КМДПА. Частина з них, яка приклала руку до міської скарбниці, потрапили за ґрати. Про політичні підсумки року - розлогіше у сюжеті.

  Хоч і без виборів, але з НОВОЮ владою. У 2010 му столиця отримала нового голову КМДА, нових голів районних адміністрацій та нових начальників управлінь. Від політичних рокіровок у киян голова обертом.

  Зміни до "Закону про столицю", які Верховна Рада ухвалила 7 вересня, дозволили Президенту призначати головою КМДА - не лише київського міського голову. І вже 15 листопада міську адміністрацію очолив Олександр Попов. У такий спосіб - без виборів - мера Києва Леоніда Черновецького фактично усунули від керування містом.

  Леонід Черновецький: "Я вечно буду мером, я переживу всех".

   "Молоду команду" Черновецького попросили звільнити кабінети ще раніше - улітку. Нових керманичів отримали й 20 головних управлінь.   

  Керівника Головного управління економіки та інвестицій Марину Погібко замінили на Ігоря Довбаня, Управління транспорту та зв`язку замість Олексія Бархатова очолив Євген Водовозов. З посади начальника управління фінансів звільнили Віктора Падалку, натомість, призначили Володимира Репіка. Управління земельних ресурсів замість Юрія Кулаківського очолив Віктор Петрук. Головним архітектором Києва став Сергій Целовальник, замінивши на цій посаді Сергія Броневицького. 

  Звільнення супроводжувалися гучними скандалами. За холодні ґрати із теплого крісла начальника Головного управління охорони здоров`я потрапила Людмила Качурова. Її звинувачують у розкраданні бюджетних коштів. Через таку ж причину до СІЗО потрапив - Руслан Кухаренко, чільник Управління охорони культурної спадщини. Приклав руку до міської скарбниці й Володимир Асадчий - колишній замдиректор "Київпастрансу".

  Олександр Черненко, голова Комітету виборців України: "Це виглядає як певний, якщо не шантаж, то заохочення до лояльності тих політичних сил, які якимось чином будуть опонувати або протистояти міській владі".

  Кого не замінили - звільнили. Щоби зекономити у КМДА взялися скорочувати штат. Із мерії попросили піти геть понад сотню чиновників, ще майже 250-т із районних адміністрацій. Минулий рік для нової команди експерти вважають вдалим.

  Олександр Черненко, голова комітету виборців України: "Якщо партія влади буде бачить можливість перемоги свого кандидата і отримання певної більшості у київраді, вибори можуть бути навіть раніше  і причини для цього знайдуть. Але зараз, в принципі стаус кво влаштовує: є лояльна Київрада, є контрольований глава адміністраії, є фактично самоусунений мер".   

  Та останній бій - ще попереду. Головний трофей, на який полює нова команда - це перемога на виборах мера у 2012-му.

  Світлана Одаренко, "5-й канал".

  Попередній матеріал
  Новий рік крокує по планеті
  Наступний матеріал
  Політичні прогнози від київських астрологів
  Теги: