Новий рік крокує по планеті

  Кілька хвилин тому 2011тий рік настав у Китаї, Сінгапурі, Монголії, Малайзії, Філіппінах і - на індонезійському Балі. Святкові феєрверки влаштували одночасно в Гонконзі та на Тайвані. Вони щороку змагаються в пишності салютів. У Тайпеї цьогоріч додатково влаштували тривимірне шоу. Для цього глядачам роздали - понад 40 тисяч спеціальних окулярів.

  Найпершими в світі – о 13 за київським часом, новий рік зустріли мешканці республіки Кірибаті. Наступною розпочала святкування - Нова Зеландія. У найбільшому місті країни - Окленді - феєрверки запустили з даху найвищої у південній півкулі будівлі - Скай Тауер.

  Австралія, на територію якої припадає декілька часових поясів - розпочала святкувати о третій за київським часом, а завершує - зараз. Святкування в Австралії супроводжується традиційними феєрверками. Побачити їх - збираються тисячі людей. Деякі - займали місця на пляжах ще відучора. Можна й придбати квиток на платну вечірку - мінімум за пару сотень доларів. Найдорожчі - прогулянки на яхтах, з яких відкривається краєвид на всі феєрверки на узбережжі.

  О 17-тій за київським часом – новий рік зустріли мешканці Корейського півострова та Японії. Обидві країни шанують східний календар, але японці - на відміну від сусідів - узгодили його з григоріанським. Вони єдині - на всю Азію - зустрічають рік білого кроля 1-го січня, а не у лютому. На честь свята - влаштували феєрверки. Опівночі - били у храмові дзвони - рівно 108 разів, щоби відігнати людські гріхи. Потому - вирушають додому, обмінюються подарунками та сідають за стіл. Особливого значення японці надають кожній справі, зробленій уперше в новому році. Вірять, що вона визначає їхнє майбутнє.

   "5 канал".

  Попередній матеріал
  Унікальну ікону Миколи Чудотворця виставили у Полтавському художньому музеї
  Наступний матеріал
  Підсумки політичного життя Києва
  Теги: