Під АПУ мітингували захисники Біличанського лісу [відео]

  Надати Біличанському лісу статус Національного парку вимагали під адміністрацією Президента десятки громадських активістів, екологів і журналістів. Медійники прийшли ще й підтримати свою колегу - Ірину Федорів, якій через сюжети про Біличанський ліс почали погрожувати фізичною розправою. Тож, журналістка з родиною змушена переховуватися.

  Пенсіонерка Лідія Павлівна сидіти вдома склавши руки не може. Будинок, у якому вона мешкає, розташований навпроти Біличанського лісу. Жінка на власні очі бачила, як вирубували дерева. Тому це їй особливо болить.

  Лідія Зоренко, пенсіонерка: "Хоч у мене немає ні дітей, ні онуків,я - для майбутніх поколінь. Обов`язково, щоби зберегти цей ліс".

  Пенсіонерка, як і решта пікетувальників, вважає, що перетворення Біличанського лісу у Національний природний парк - єдиний спосіб, аби припинити розпродаж та забудову лісу. Для цього активісти зібрали 10 тисяч підписів, щоби передати їх Президенту. Таку кількість небайдужих, кажуть організатори пікету, зібрали лише за кілька тижнів.

  Андрій Скіпальський, активіст: "10 тисяч людей - це і Коцюбинське, і киянни. Для односельчан, для киян - це величезна рекреаційна зона. Там є все, там є велосипедні траси. Там тисячі людей відпочивають на вихідних".

  Екологи теж б`ють на сполох. Кажуть - це єдині легені столиці. Саме Біличанський ліс у 1986-му зупинив потік радіації із Чорнобиля.

  Ганна Гопко, еколог: "Зараз, зважаючи на величезну забрудненість атмосферного повітря і страшенні викиди в Києві, ми говоримо про те, що це справжні легені, які здатні зменшити навантаження, яке існує. І призвести до скорочення хвороб спричинених саме забрудененням повітря".

  Водночас, найактивнішим захисникам лісу погрожують фізичною розправою. Минулого тижня невідомі зателефонували із погрозами журналістці Ірині Федорів, яка уже довгий час бореться за збереження лісу. За фактом погроз міліція порушила кримінальну справу.

  Сергій Андрушко, журналіст: "Вона зараз, якщо так правильно сказати, переховується. Зокрема їй надали охорону від каналу СТБ, де вона працює. Вона зараз намагається зробити все можливе, щоби убеспечити себе та, головне, свою родину від будь-яких зазіхань бандитів".

  Воювати за Біличанський ліс кияни та мешканці Коцюбинського почали ще 4 роки тому. Тоді було змінене цільове призначення частини лісового фонду, і в приватну власнусть перейшли 500 земельних ділянок. Відтоді активісти провели більше 10-ти акцій на захист лісу. Однак і досі лишається невизначеним.

  Наталя Новосядла, Влад Каретник, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лондоні пройшла виставка тортів і тістечок [відео]
  Наступний матеріал
  Екологи протестують проти вільного продажу небезпечних отрутохімікатів
  Теги: