Екологи протестують проти вільного продажу небезпечних отрутохімікатів

  Заборонену щурячу отруту шукали сьогодні на столичних ринках. Екологи влаштували рейд столичними ринками, щоби з`ясувати - чи можна купити незареєстрований в Україні пестицид "Крисін". Виявилося - можна, щоправда, з-під прилавка. Щодо заборони небезпечної отрути - фосфіду цинку, яким труять не лише шкідників, а й бездомних собак, українські екологи протестують вже не один місяць.

  Це - отрута для щурів "Крисін". Офіційно препарат в Україні заборонений, але його можна купити за 10 гривень на ринку. Щоправда, з-під прилавка. У цьому переконалися сьогодні екологи, які влаштували рейд столичними базарами.

  Продавець: "У меня "Крысин" есть, порошок".

  Покупець: "А у вас вообще бывает он?"

  Продавець: "Да-да, у меня есть...".

  За кілька хвилин перемов - у замовника п`ять ампул отрути. Для її продажу має бути дозвіл та реєстрація у Міністерстві екології. "Крисін" у цьому переліку відсутній.

  Еколог: "В любой точке можно купить. И сразу ж он так мне не дал. Поначалу он немного там - крысиный, туда-сюда, такого пока еще нет, должны завести. А потом - ну ладно, говорит, сейчас я поднесу".

  Основна діюча речовина суміші - фосфід цинку. З ним українські зоозахисники воюють уже не перший місяць. Еколог Володимир Борейко наголошує: дозвіл на використання цієї отрути суперечить кільком українським законам та міжнародним конвенціям. Вона вже заборонена у більшості європейських країн, в Україні відмовлятися від отрути поки що не поспішають.

  Володимир Борейко, директор еколого-кульутрного центру: "Это, по сути, отход металлургического производства. Самый сильный, самый опасный, самый вредный пестицид, который называется фосфид цинка".

  Екологи запевняють: фосфід цинку вбиває не лише гризунів. Жертвами отрути стають ховрахи, хижаки та птахи. Ба більше, отрута може потрапляти до підземних вод і шкодити людям. До того ж, за словами зоозахисників, нерідко ним труять собак-безхатченків.

  Ася Серпинська, президент Зоозахисної асоціації України: "Експертиза розтину трупу собаки, яка була отруєна фосфідом цинку. Тільки прочитати цю експертизу - страшно стає. Холодіє кров у жилах. А що витерпіла ця собака, поки вона вмерла?"

  В Україні довзолені майже 1200 пестицидів. Для порівняння - в Європі майже втричі менше. Зоозахисники вже зверталися до міністра екології з проханням заборонити використання фосфіду цинку, однак марно. Наступну акцію протесту екологи планують провести за місяць.

  Євгенія Подобна, Олексій Іванченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Під АПУ мітингували захисники Біличанського лісу [відео]
  Наступний матеріал
  Київ обігнав Париж і Амстердам за дорожнечею готелів
  Теги: