Перший столичний референдум відбудеться одночасно з парламентськими виборами [відео]

  Перший столичний референдум відбудеться одночасно з парламентськими виборами. Таку дату називає голова КМДА Олександр Попов. Восени кияни мають проголосувати "за" чи "проти" проекту Генерального плану розвитку Києва до 2025 року. Про особливості підготовки до референдуму - далі в сюжеті.

  У коридорах 107-ї столичної гімназії - ніде яблуку впасти. Усі ці люди отримали ось такі листівки із запрошенням взяти участь у районних зборах. Однак, що на них обговорюватимуть - для запрошених - загадка. Не зізнаються й організатори. Інші кажуть - обговорюватимуть наболіле.

  У залі - близько двох сотень людей. Здебільшого пенсійного віку. Напередодні деякі з них отримали листівки із запрошенням взяти участь у затвердженні питань до міського референдуму. Іншим про збори повідомили так звані члени ініціативної групи телефоном. Утім, чому їх зібрали в цій залі, за кілька хвилин до початку зборів, кияни лише здогадуються.

  Після майже годинного очікування збори розпочинає голова. Просить присутніх проголосувати за обрання сімох членів рахункової комісії. Коли обрані виходять із зали - голова оголошує перше питання. Саме воно має очолити список питань, які винесуть на міський референдум.

  Голова зборів: "Чи схвалюєте ви обов`язкове ввключення до щорічного бюджету міста Києва, надання адресної допомоги пенсіонерам та надбавок працівникам бюджетної сфери столиці?"

  Утім за таке питання голосувати погоджуються не всі. Кажуть - кому давати виплати вирішує держава. І на те є відповідний закон. Тож виносити таку ініціативу на міський референдум - абсурд.

  Ірина Алексеєєнко, киянка: "Нам предлагают спросить на референдуме, что мы хотим повышения пенсий. Это равнозначно спросить у нас - вы хотите быть больным и бедным или вы хотите быть богатым и здоровым?"

  Доки точиться дискусія із зали просять вийти ось цього хлопця. Він заявляє - для того, щоби голосування було дійсним, у залі має сидіти мінімум 200 осіб. Однак - насправді - менше.

  Вадим, учасник зборів:"Меня вігнали потому что я обнаружил что собрание незаконное. у счетной комиссии нету никаких данніх о колличестве людей. Приглашені одни пенсионері".

  Утім попри ці зауваження голосування таки відбувається. Крім надбавок до пенсій, своє "так" мешканці Подолу кажуть створенню муніципальної поліції в Києві та основним положенням Генплану.

  Пенсіонерка: "Якби мені принесли такі питання, яб їх авторів просто звільнив з роботи".

  Директор Інституту міста Олександр Сергієнко обурений - каже, на референдумі киян мали спитати про генплан, а не про надбавки до пенсій і зарплат.

  Олександр Сергієнко: "Там закладена взагалі така невеличка бомба для пенсіонера, тому шо "адресна допомога" для пенсіонера, це мається на увазі не для всіх, а лише для обраних. За якими принципами будуть обиратися ті, кому давати, а кому - ні, незрозуміло".

  А от в мерії доцільними вважають усі три питання майбутноьго референдуму. Обговорити їх запрошують прийти всіх киян, а не лише пенсіонерів.

  Олександр, Попов: "Я був на ініціативній групі де були збори, було присутні більше 200 людей, але це різні категорії. Ну це де я був".

  У КМДА вже й називають конкретну дату проведення першого столичного референдуму. Ймовірніше він відбудеться восени одночасно з парламентськими виборами.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  30 шпаківень та синичників розвісили екологи разом з дітьми у центральному парку Ужгорода [відео]
  Наступний матеріал
  Ходити пішки змушені мешканці деснянських багатоповерхівок [відео]
  Теги: