Ходити пішки змушені мешканці деснянських багатоповерхівок [відео]

  Ходити пішки змушені мешканці деснянських багатоповерхівок. Причина - зміна підрядника, що обслуговує ліфти в районі. Та як виявилося - полагодити несправні підіймачі не здатні ані колишні, ані нові ліфтери.

  68-й будинок на проспекті Маяковського здали в експлуатацію два роки тому. Та його мешканці не пригадують жодного тижня без поламаного підіймача. У будинку, де мешкає більше півтисячі людей, ліфти працюють по черзі. Щовечора залежно від їхньої справності мешканці чекають по пів, а той по годині, щоби піднятися на верхні поверхи. А нині, узагалі, ходять пішки.

  Оксана, мешканка будинку: "У нас в будинку є 4 ліфти. На сьогднішній момент не працював жоден ліфт".

  Валентин, мешканець будинку: "Ну ось, жодлен ліфт не працює".

  Найважче людям похилого віку та мамам з дітьми.

  Оксана, мешканка будинку: "У нас дуже багато молодих сімей, тобто сімей, які мають маленьких, неповнолітніх, грудних дітей. З сими дітьми треба зїжджати з 25-го поверху, з 17-го і 18-го і так далі".

  Єфросинія, мешканка будинку: "Мама двох дітей інвалідів, в мене дві дівчинки на колясках. Без ліфта для мене, це якби і без коляски для інваліда. Я коли сама, потрібно мені півгодини одну спускатим. Потім півгодини - другу".

  Ліфтери відхрещуються, мовляв роблять усе що можуть. Але таких проблемних будинків в районі вдосталь на всіх - рук не вистачає.

  Ліфтер: "Їх треба вчасно змащувати, щоби не так... Повісити на механіка 60 ліфтів. Як раніше було? 20 ліфтів обслуговував, він встигав...і все. А зараз на нього повісили 60-80 ліфтів. Хіба він облужить їх?Ні".

  Якщо в старих будинках свою безпорадність комунальники пояснюють зношеністю ліфтів, то про техніку 2-річної давнини - кажуть - надто складна в користуванні.

  Світлана Козловська, директор КП із обслуговування житлового фонду Деснянського району: "Проблема ліфта у тому, що в першу чергу, його неправильно експлуатують. І ще причина у невмінні використовувати ті складні пристрої. В цих будинках - досить складна система ліфтів - електронна".

  За збігом обставин на "5 канал" зателефонувало ще кілька глядачів, що теж скаржилися на несправність ліфтів. Усі вони - мешканці Деснянського району. Причину ліфтової лихоманки, у комунальному підприємстві, пояснили зміною підрядної компанії (що обслуговує ліфти).

  Світлана Козловська, директор КП із обслуговування житлового фонду Деснянського району: "Нова компанія виграла тендер. На період цього переходу ми розумуємо, що виникнуть, точніше можуть виникнути проблеми пов`язані з обслуговуванням ліфтів. І ми були готові до цих проблем, що упродовж 2-х тижнів у нас обслуговування впаде, що буде більше зупинок. Тому, що 2 організації: одна передає, інша - приймає на обслуговування. Це досить довгий і складний процес".

  Та поки комунальники намагаються знайти спільну мову із новим підрядником - мешканці троєщинських багатоповерхівок змушені і надалі ходити пішки.

  Роман Гриценко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Перший столичний референдум відбудеться одночасно з парламентськими виборами [відео]
  Наступний матеріал
  Міжнародний фестиваль майстрів авіамодельного спорту відбудеться на Київщині
  Теги: