30 шпаківень та синичників розвісили екологи разом з дітьми у центральному парку Ужгорода [відео]

  30 шпаківень та синичників розвісили екологи разом з дітьми у центральному парку Ужгорода. Дерев`яні будиночки мають урятувати дорослих птахів та пташенят від негоди і хижаків.

  Перед тим, як взятися за справу - діти ще раз повторюють правила: як правильно повісити гніздівлі.
   .
  Юлія Вейкай: "Не можна вішати на північ, оскільки що часто дують північні вітри і пташкам може стати холодно, тому краще вішати на захід, на схід або на південь".

  Надія Соболєва: "Ні в якому разі не можна ставити підкладок для годівнички, тому що хижаки, коти можуть запригнути і просто з`їсти пташенят".

  Сашко розвішує шпаківні вперше в житті. Зізнається: сам не чекав від себе такої спритності. Обіцяє і надалі продовжити цю корисну справу.

  Олександр Попадинець: "Другий раз я сам собі зроблю, в школі буду робити і вдома буду робити, принесу і повішу".

  Із завданням розвісити у міському парку 30 будиночків для птахів компанія дітлахів впоралася за 2 години. Це перша спільна акція місцевих волонтерів-екологів і школярів. Наступного року вже спланували змайструвати зйомні шпаківні. Так за ними буде легше доглядати.

  Олександр Геревич, директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: "Дається можливість почистити восени гніздо щоб на наступний рік воно могло служити, якщо їх люди не зруйнують тварини не можуть зруйнувати, вони  можуть і три і п`ять і до десяти  років послужи".

   Будиночки для птахів в Ужгороді майструватимуть ще два тижні. За цей час у парках і біля шкіл збираються розвісити понад сотню шпаківень і синичників.

  Світлана Максимова, Микола Скунць, 5 канал, Закарпаття

  Попередній матеріал
  780 тис. квитків на матчі Євро-2012, які відбуватимуться в українських містах, уже розкупили
  Наступний матеріал
  Перший столичний референдум відбудеться одночасно з парламентськими виборами [відео]
  Теги: