Патріоти і міліція заблокували промосковську ходу у Києво-Печерській Лаврі

  Конфліктна ситуація назріває під Києво-Печерською лаврою. Там зібралися патріотично налаштовані активісти та прихильники Путіна і УПЦ (МП).


  Безпосередньо на території Києво-Печерської лаври зібралися парафіяни Московського патріархату та прихильники "Русского міра", які планували провести хресний хід столицею. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на очевидців подій. За даними журналіста "5 каналу", усього в Лаврі зібралось до 250 осіб.

  Близько полудня ситуація дещо загострилась – до Лаври підійшла колона української молоді із патріотичними гаслами та символікою. Вони мали на меті пікетувати храмовий комплекс, в якому, за їх інформацією, планувалося провести сепаратистську акцію зі створення так званої "Київської народної республіки", – повідомляє УНІАН. Очевидці, які перебувають всередині, підтверджують наявність всередині агітаторів, які намагаються закликати проросійських парафіян до збройного заколоту.

  Також біля Києво-Печерської лаври зібрались парафіяни Київського патріархату, які хотіли здійснити молебень і та пройти до церкви Всіх Святих.

  Наявні на місці подій сили міліції стоять кордоном між двома сторонами. Вони не пускають українських активістів досередини, та не випускають проросійський натовп за Лаври.

  Наразі ситуація розвивається без значних ексцесів. Винятком стало відділення "Сбєрбанка Россіі" на вул. Івана Мазепи, вітрини якого проукраїнські активісти визнали за потрібне розтрощити.

  Тим часом, ситуацію обговорили на Народному вічі, яке проходило на Майдані. Там закликають не піддаватись на провокації і не влаштовувати заворушень, вигідних Кремлю. "Путіну треба картинка - побиті віруючі, священники, штурм російських церков. Не піддавайтеся на провокації " - закликають зі сцени віча.

  Станом на 17:00 ситуація принципово не змінилась: кількасот проросійськи налаштованих активістів залишаються на території Києво-Печерської Лаври. Як стало відомо, вони планували провести хресну ходу столичними вулицями – проти Євроінтеграції та за припинення АТО на сході країни. Завадити їм намагалися патріотично налаштовані люди. Між ними і далі стоїть міліція.

  Станом на 18:00 із заяви столичної міліції стало відомо, що запланована проросійськими активістами хода усе ж таки відбулася, проте – не за раніше запланованим маршрутом - ходили колоною всередині Лаври навколо монастиря.

  А українські активісти з-під Лаври вирушили з пікетом під російське посольство, речник якого одразу поширив панічну заяву про напад, каміння та штурм. Проте, жодних таких дій мітингувальники не чинили.
  Попередній матеріал
  Олланд і Меркель удвох спробували схилити Путіна до миру
  Наступний матеріал
  Кравчук, Кучма і Ющенко послали Путіну листа