Пам`ятник Володимиру на невдовзі може сповзти вниз через зсуви ґрунту [відео]

  Пам`ятник Володимиру на Володимирській гірці невдовзі може сповзти вниз через зсуви ґрунту. Про це заявляють у комісії Київради з питань культури. Конструкція вже уражена корозією. А в профільному управлінні кажуть - грошей на реставрацію немає.

  Журналіст, "5 канал": "В руках хрест, усередині - корозія. Пам`ятник Святому Володимиру почав руйнуватися. Ті, хто мусять про нього дбати, кажуть - коштів на Святого Володимира цьогоріч забракло".

  Просили 30 мільйонів, дали - лише два. Начальник столичного управління охорони культурної спадищини розводить руками. Охороняти спадщину цьогоріч немає за що. Те, що виділили з міського бюджету - піде на пам`ятні дошки та частковий ремонт у будиночку Петра Першого. А ще в приміщенні управління раптово дах потік.

  Яків Діхтяр, в. о. начальника ГУ охорони культурної спадщини КМДА: "Розписали ці гроші на самі-самі необхідні речі.в тому числі скажімо на ремонт в ось цьому приміщенні в цьому будинку - ремонт даху.

  Рем"онт пам`ятника Володимиру та укріплення схилів навколо нього - відклали. Ерозія ґрунтів почекає. Бо ситуація, кажуть чиновники, штатна.

  Яків Діхтяр, в. о. начальника ГУ охорони культурної спадщини КМДА: "Звичайно, є там проблеми, але на сьогодні я не говорив би, що об`єкт перебуває в аварійному стані".

  Штатна ситуація - не означає контрольована, каже голова комісії Київради з питань культури.

  Олександр Бригинець: "Старі експерти приводять приклад з церквою Миколи Притиски, коли змінили рух води, будуючи метро на Подолі, і вода почала підмивати церкву, почались тріщини, експерти сказали, що ще 200 років ще простоїть, а церква впала через кілька годин".

  Микола Пархоменко, голова Всеукраїнського товариства охорони пам`яток: "Грає море зелене, тихий день догора. Дорогими для мене стали схили Дніпра".

  Дорогі - в переносному сенсі - дніпровські схили надто впали в око забудовникам, кажуть у товаристві охорони пам`яток. Висотки з підземними паркінгами, які змінюють рух підземних вод - одна з причин руйнування київських святинь, кажуть у Товаристві. Щоби врятувати пам`ятник Володимиру, заледве вистачить усіх коштів, які дали в КМДА на усі пам`ятки.

  Микола Пархоменко, голова Всеукраїнського товариства охорони пам`яток: "Це розщедрилась міська влада! Ну...це значить підфарбувати фасад, прибрати цоколь, можливо підсадити кілька кущів".

  Натомість торік, порівнюють фахівці, на реставрацію одного лише Будинку з химерами - резиденції Президента - виділили 60 мільйонів гривень. Це в 30 разів більше, аніж цьогоріч на всі пам`ятки у Києві. Більше грошей просили, переконують в профільному управлінні. Утім у мерії відповіли - на часі не пам`ятники, а футбольне Євро.

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Львівські правоохоронці вчилися вгамовувати футбольних фанатів [відео]
  Наступний матеріал
  На Київщині почали шукати інвесторів
  Теги: