Офіційних пояснень щодо вирубки каштанів у середмісті столиці вимагають від мерії столичні екологи [відео]

  Офіційних пояснень щодо вирубки каштанів у середмісті столиці вимагають від мерії столичні екологи. Листи з відповідним запитом вони надіслали до КМДА та директору Євро-2012 Маркіяну Лубківському. Оскільки причиною вирубки цілком здорових дерев захисники вважають облаштування фан-зони. Чиновники ж кажуть - зносили сухостої задля безпеки містян.

  Уболівають, розважаються та відпочивають. Із фан-зоною європейським уболівальникам Київ - догодив. А за численними наметами із напоями та наїдками - поки що не надто непомітні для ока - біліють пеньки. Ще тиждень тому тут росли каштани.

  Тарас Пушкар, еколог: "Ось праворуч ми бачимо дерево, де ще не встигли прибрати тріски. Це дерево десь близько 40-ка річного віку. Як ми бачимо - воно було достатньо здорове, можливо були якісь невеличкі пошкодження, але це не причина була рубати ціле дерево. Тут так само біля нього ще є пеньок свіжий".

  Зрубали, щоби було де розгорнутися фан-зоні, нарікають екологи. Адже гострої потреби пускати під сокиру липи та каштани на Хрещатику не було.

  Тарас Пушкар, еколог: "Це можна визначити по спилу дерева. Якщо ми дивимось на пеньок, то побачимо, що він чистий, нема ніяких дупел, ніяких гнилих осередь. Тобто це дерево могло жити багато десятків років".

  Зрубали, бо боялися грози. І тільки сухостій - пояснюють у мерії.

  Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "Ні одного зеленого дерева ніхто на Хрещатику не спилив. Спилили сухостійні дерева, для того, щоб вони не могли впасти комусь на голову під час дощу або вітру".

  Загалом під сокиру потрапили 37 дерев на вулицях Хрещатик, Городецького та Басейній. Тільки-но фанати поїдуть - на місці пеньків висадять нові каштани обіцяють чиновники.

  Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "У нас заготовлено зразу після Євро на їх місці будуть висаджені нові каштани. Вони у нас вже заготовлені. Єдине - ми не хочемо їх зараз висаджувати, коли у такій кількості людей, щоб їх не пошкодили".

  Тим часом під руку вболівальників потрапили уже висаджені молоді дерева у фан-зоні. Зокрема, напередодні під час трансляції матчу Україна-Швеція фанати хапалися за деревця та міцно їх трясли. Як наслідок - листя скубане, гілки - поламані. Витоптаними лишилися і свіжовисаджені клумби.

  Світлана Одаренко, Микола Лєбєдєв, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Захистити Біличанський ліс від вирубки вимагають громадські активісти
  Наступний матеріал
  Кількість харчових отруєнь зросла у столиці [відео]
  Теги: