Кількість харчових отруєнь зросла у столиці [відео]

  Кількість харчових отруєнь зросла у столиці. Причина споживання несвіжих продуктів та неякісних напоїв. Лікарі наголошують - улітку їжа значно швидше псується. Тому слід ретельніше придивлятися до продуктів і правильно їх зберігати.

  Якщо взимку люди найчастіше звертаются до лікарів через застуду, то влітку, здебільшого, через отруєння. Утім неприємностям можна запобігти, якщо дотримуватися елементарних правил: чистоти на кухні, готові страви зберігати окремо від сирих і в холодильнику. Найдовше за кімнатної температури вони можуть лишатися дві години.

  Олег Швець, лікар-гастроентеролог: "Сирі яйця не можна споживати, особливо влітку. Другий продукт із такого сталого ризику - це м`ясо, яке люди маринують. І його зберігають не в холодильнику".

  Щодо їжі тваринного походження, тут треба бути особливо обережним. С аме через неї - 95 відсотків усіх харчових отруєнь. Тому м`ясні страви слід готувати за температури не нижче 70-т градусів. Та загалом, у теплу пору року медики рекомендують їсти більше фруктів й овочів. Але при цьому перевіряти документи, що засвідчують якість.

  Олег Швець, лікар-гастроентеролог: "Безпечність, ранніх у тому числі, овочів та фруктів - вони ретельно перевіряються в усіх місцях, де є офіційний пордаж. І слід споживати їх в достатній кількрсті. Тому що українці споживають лише третину від норми".

  Не оминають лікарі і теми напоїв. Пояснюють найкориснішою для організму є вода. На другому місці - кава, і лише - на третьому чай. Чим освіжаються кияни перевірила і знімальна група "5 каналу".

  Однак не уся вода може бути корисною. Так, вода із бюветів, яку так полюбляють кияни - має завеликий вміст заліза. І навіть кип`ятіння не позбавляє її небажаного складника. Мало-хто здогадується, та навіть мінеральна - теж може зашкодити.

  Вадим Шупулин, заслужений лікар України: "Якщо постійно вживати мінералізовану воду, то у вас утворяться камінці, для лікування жовчно-кам`яної чи сечо-кам`яної хвороби. Відомий факт, що люди, які живуть у цих районах і які  вживають цю мінеральну - частіше хворіють на ці кам`яні хвороби".

  А ще українці полюбляють освіжатися морозивом. Утім, після м`ясних продуктів, саме цей смаколик найчастіше викликає отруєння. Фахівці нарікають на безвідповідальних продавців, які після того, як морозиво розтане - його не викидають, а повторно заморожують.

  Андрій Верстюк, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Офіційних пояснень щодо вирубки каштанів у середмісті столиці вимагають від мерії столичні екологи [відео]
  Наступний матеріал
  Шевченко потрапив у ДТП
  Теги: