Канівське водосховище
Канівське водосховище poglyad.tv

Нехтування обслуговуванням водосховищ може стати причиною техногенної катастрофи – громадські активісти

  Читайте по-русски
  Досліджень якості води, суперечок навколо способів її очищення та дискусій про доцільність існування водосховищ мало, вважають в "Екопатрулі"

  Практично повне припинення фінансування обслуговування водосховища може призвести до техногенної катастрофи, про таке повідомляє "Обозреватель" із посиланням на ГО "Екологічний патруль". Там зазначають, що якщо ситуацію не змінити, вона в будь–який момент може завдати мільярдних збитків і людських жертв.

  "В результаті реформування були істотно скорочені штати фахівців, ліквідовано флот, заробітна плата працівників залишається на мінімальному рівні, і, як наслідок, пішов відтік молодих фахівців, що є проблемою всього водогосподарського комплексу, де вік працівників перевищує 60 років", – йдеться в повідомленні.

  На думку активістів, досліджень якості води, суперечок навколо способів її очищення та дискусій про доцільність існування водосховищ мало, – особливо на тлі катастрофічного недофінансування галузі.

  "Кожен день невеликий штат робітників на антикварному обладнанні 60-х рр. ХХ ст. продовжує забезпечувати їхню (водосховищ – ред.) безаварійну роботу. Сотні кілометрів дренажних каналів, величезна мережа спостережних свердловин, моніторингові роботи, ремонт насосних станцій та очищення дренажних каналів проводяться майже на ентузіазмі працівників водогосподарського комплексу. Чомусь на рівні держави ставлення до еколого- і техногенно-небезпечних об'єктів, якими по суті є водосховища, йде за залишковим принципом", – наголошують в "Екопатрулі".

  Там попереджають, що подібна ситуація може призвести до техногенної катастрофи.

  "Державою виділяються величезні кошти на правоохоронну та судову діяльність, мотивується це необхідністю забезпечення безпеки громадян в державі, і при цьому не звертається увага на забезпечення безпеки тих же громадян від можливих негативних наслідків у разі виникнення аварійних ситуацій на водосховищах. Державою перестали виділятися кошти для розширення моніторингових робіт на водосховищах, залучення новітніх технологій для моделювання подальших негативних явищ, заміни обладнання 60-х рр. ХХ ст. на сучасне обладнання з меншим енергоспоживанням", – констатують активісти.

  Організація закликає всі екологічні та природоохоронні організації долучитися до кампанії з донесення серйозності проблеми до керівництва держави, пише джерело.

  "Якщо в найближчі роки ставлення держави до цих проблем не зміниться, то на нас чекають катастрофічні наслідки, ліквідація і усунення яких потребує величезних фінансових ресурсів і може коштувати великих людських жертв і мати довгострокові негативні явища для довкілля й економіки. Тому закликаю колег–екологів почати дискусію з цього приводу у ЗМІ для донесення проблеми до керівництва держави", – зазначає автор повідомлення.

  Попередній матеріал
  COVID-19 у світі: Італію поділили на зони ризику і ввели комендантську годину в нічний час
  Наступний матеріал
  Тіло полярника, який наклав на себе руки, доставлять в Україну 7 листопада
  Теги:
  Loading...