Екоінспекція
Екоінспекція konkurent.in.ua

Неефективна робота Держекоінспекції не повинна бути причиною позаплановних перевірок бізнесу – ЕВА

  Читайте по-русски
  Важливо передусім сформувати раціональні і правильні напрямки реформування Держекоінспекції, наголошують в організації

  У Європейській Бізнес Асоціації (European Business Association – ЕВА) не вважають, що неефективність роботи Держекоінспекції може стати причиною позапланових перевірок українських підприємств. Адже в такому разі виникне ситуація, коли неефективний держорган шляхом контролю збільшуватиме тиск на суб'єкти господарювання, заявили в Асоціації. При цьому було зазначено, що для бізнесу важлива якісна робота Держекоінспекції.

  "Європейська Бізнес Асоціація вітає прагнення Держекоінспекції щодо реформування системи контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища та оновлення кадрового складу Інспекції. Експерти Асоціації наголошують, що питання екологічної безпеки при динамічному розвиткові економіки є ключовим для бізнес–спільноти, яка підтримує запровадження європейських правил та стандартів. Саме тому, спільнота прагне долучатись до процесу вдосконалення природоохоронного законодавства та процедур перевірок, забезпечення апроксимації європейського законодавства у сфері охорони довкілля", – зазначили в ЕВА.

  В Асоціації звернули увагу й на те, що важливо передусім сформувати раціональні і правильні напрямки реформування Держекоінспекції, яка безпосередньо займається контролем: ключові показники ефективності, коло повноважень інспекторів, ефективність здійснення держнагляду відповідно до встановлених процедур та кращих європейських практик.

  "Бізнес наголошує, що всі зміни мають відбуватися комплексно та всебічно. Однак 3 лютого 2020 р. на Урядовому порталі було опубліковано повідомлення, що Держекоінспекцією будуть проводитись комплексні перевірки підприємств, які становлять небезпеку для навколишнього природного середовища із посиланням на рейтинг "ТОП–100 найбільших підприємств-забруднювачів" за 2018 рік" (опублікований на офіційному веб–сайті Мінекоенерго). Згаданий рейтинг "сформований на підставі даних офіційної статистики за результатами поданої суб'єктами господарювання звітності про обсяги скидів, викидів та утворення відходів". Це наштовхує на висновок, що компанії, які ухиляються від подання звітності та які дійсно забруднюють навколишнє середовище, можуть узагалі не підпаcти під такі перевірки", – на цьому акцентовано в повідомленні.

  Також в Асоціації звернули увагу, що згідно з законодавством, усі перераховані Мінекоенерго види діяльності здійснюються лише при отриманні суб'єктом господарювання дозвільних документів.

  "Тобто держава, з одного боку, дозволяє суб'єкту господарювання чинити вплив на довкілля, а з іншого, звинувачує в забрудненні та фактично здійснює тиск шляхом проведення заходів державного нагляду (контролю) без достатніх на те правових підстав. Водночас на Урядовому порталі вказано, що однією з причин термінових заходів є те, що Держекоінспекція працювала неефективно та не виконувала поставлених завдань. Аргументація здійснення позапланових перевірок не може полягати у неефективності державного органу. Адже, в результаті, ми маємо ситуацію, в якій той же неефективний державний орган буде здійснювати заходи з контролю, тим самим збільшуючи тиск на суб'єкти господарювання", – наголошується в повідомленні.

  ЕВА наголошує, що легальний бізнес хоче працювати в правовому полі. Й тому дотримання принципів об'єктивності, неупередженості здійснення держконтролю та невтручання органу держнагляду у діяльність бізнесу, який працює в межах закону, є дуже важливим.

  В Асоціації подіваються на конструктив у даній ситуації та можливість побудувати якісну природоохоронну систему. Зі свого боку, ЕВА пропонує виступити майданчиком для обговорення законодавчих ініціатив у сфері нагляду (контролю) та декларує готовність бізнесу до конструктивного діалогу.

  Попередній матеріал
  В Італії введуть низку обмежень через коронавірус: мешканцям рекомендуватимуть утримуватися від рукостискань
  Наступний матеріал
  Кандидати на посади в Кабінет Міністрів подали декларації
  Теги:
  Loading...