Трудова книжка
Трудова книжка 24tv.ua

Недосконалість системи освіти і трудова міграція посилюють кадровий голод в Україні – економіст

  Читайте по-русски
  Негативні наслідки цього вже нині відчувають керівники підприємств у деяких сферах

  Проблема браку кадрів, яка через недосконалість вітчизняної системи освіти спіткала найбільші промислові підприємства України, посилюється масовою трудовою міграцією, переконаний економічний експерт Олег Пендзін, пише УНІАН.

  "Згідно з опитуваннями, які були проведені серед молоді до 25 років, 55% молоді пов'язує своє майбутнє з міграцією. На сьогодні людина, яка має досить високий рівень професіоналізму в будь-якій технічній справі, дуже легко знаходить роботу і в Польщі, і в Німеччині, і де завгодно. Більш того, поляки і німці максимально спростили порядок отримання трудових віз для українських трудових мігрантів", – сказав Пендзін.

  За його словами, в Польщі, Німеччині, Словаччині, Угорщині, Румунії наявний величезний попит на водіїв, інженерів та людей із високим рівнем уміння обробки металу.

  Через трудову міграцію технічних фахівців існування найбільших українських підприємств опинилося під загрозою, пише видання. Це при тому, що вони й так потерпали через кадровий голод, спричинений зменшенням кількості випускників та абітурієнтів необхідної спеціалізації.

  Негативні наслідки цього вже нині відчувають керівники підприємств у сфері енергетики, машинобудування, металургії, оборонної, будівельної сфер і хімічної промисловості: середній вік трудових колективів на більшості заводів перевищує 40 років, а значний відсоток працівників уже досяг пенсійного віку, йдеться в матеріалі.

  Як застерігають експерти у сфері освіти й учасники ринку, це загрожує тим, що робота найбільших промислових підприємств у недалекому майбутньому стане неможливою, тому Україна потребує стратегічних програм підтримки базових галузей промислового сегмента, в т. ч. стратегії розвитку професійно-технічної освіти та його популяризації.

  Попередній матеріал
  "Доброго ранку, Грузіє": Саакашвілі повідомив про приїзд до країни
  Наступний матеріал
  Схвалили на останніх хвилинах: у США прийняли тимчасовий бюджет, аби не сталося дефолту
  Теги:
  Loading...