Не допустити знищення мережі кіосків з пресою вимагають столичні підприємці

  Не допустити знищення мережі кіосків з пресою - вимагають столичні підприємці. З відповідною вимогою вони звернулися до Президента та голови КМДА. Продавці газет нарікають - кіоски масово і без попередження демонтують. Спокійно працювати можуть - якщо сплатять 7 з половиною тисяч гривень. Це сума пайового внеску для підприємців, яким видають тимчасовий ордер. Газетярі кажуть - якщо сума завелика і неодмінно призведе до здрожчання продукції.

  Цей кіоск з пресою на Шулявці для киян тепер недоступний. Щоби купити газету, покупці мають  перелазити через ось цей будівельний паркан, - розповідає пані Вікторія.

  Вікторія, продавець преси: "Нас оставили , все эти киоски убрали, но поставили забор и нам просто не дают работать".

  Паркан поставив власник ось цього торговельного комплексу. Тільки-но його закінчили будувати - від сусідніх кіосків і сліду не залишилось. А робоче місце пані Вікторії, як виявилось, - на території забудовника.

  Після того, як територію переміряли, з`ясували - кіоск стоїть законно. Однак, попри це, свіжу пресу сюди не завозять вже з півмісяця.

  Схожі напади на кіоски з газетами за останні місяці не рідкість - розповідають в Асоціації розповсюджувачів преси. Прямо біля будинку цієї організації - ятки, що минулої суботи стояли на бульварі Лесі Українки - в півторакілометровій зоні Євро-2012.

  Олексій Бабанський, президент асоціації розповсюджувачів преси України: "Будь-який демонтаж на нашу думку - незаконний. Оскільки діжє постанова Верховоної Ради накладено заборону на демонтаж і дуже багато кіосків по лесі українки, по червоноармійській демонтовано".

  За словами Олексія Бабанського, щоб кіоск не прибрали  - підприємець має отримати тимчасовий ордер від Головного управління благоустрою. Утім його не видадуть без сплати так званого пайового внеску - 7 з половиною тисяч гривень із кожної точки продажу. Це здирництво - кажуть продавці газет і вимагають пільг для себе. Інакше - ціни на продукцію поповзуть угору.

  Олексій Бабанський, президент асоціації розповсюджувачів преси України: "Це сказується на відпускній ціні видань. Ми будемо змушені підняти. Думаю, на відсотків 15-20".

  У мерії про проблеми розповсюджувачів преси почули від журналістів. Запевняють  - без свіжих газет  кияни не залишаться.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Бажання звільнити вулиці від преси у нас точно немає. навпаки  - ми хотіли б дати можливість бути там де зручно людям. просто якщо ми демонтуємо то незаконні, або ті що заважають життєдіялності міста".

  Тим часом, без роботи вже від першого жовтня ризикують залишитися торгівці, які реалізують пресу в метро. Олександр Попов підписав розпорядження, що забороняє в підземці пересувні точки продажу.

  Ганна Рибалка, Орест Пона, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Додаткових заходів жорсткої економії вимагають від Греції міжнародні кредитори
  Наступний матеріал
  Онуку Франка можуть виселити з власної квартири через борги
  Теги: