Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що в телефонній розмові із Володимиром Путіним обговорив питання посередницької ролі Туреччини в справі врегулювання відносин Росії та України в Чорному морі. Про таке повідомив "Інтерфакс".
"Під час розмови з Путіним це питання (нападу в Керченській протоці) обговорювалося, в тому числі обговорювалося і питання про нашу роль як посередника", – повідомив він журналістам в аеропорту перед відльотом на саміт G20.
Ердоган додав, що на зустрічі в рамках саміту "двадцятки" з президентом США Дональдом Трампом має намір обговорити проблему сирійського Манбіджу.
Манбідж був звільнений від угруповання "Ісламська Держава" курдськими озброєними формуваннями, які Анкара називає терористичними, а США розглядають їх в якості союзників у боротьбі з терористами в Сирії та Іраку.
ОНОВЛЕННЯ. Згодом стало відомо, що Москва не бачить необхідності у будь-яких посередницьких зусиллях з врегулювання ситуації із захопленням російськими силовиками в Керченській протоці українських військових кораблів і моряків. Про це журналістам сказав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання УНІАН, чи готова Москва прийняти посередницькі послуги президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.
Як повідомляв 5.UA, "Росія – це нападник" – акцію протесту із такою назвою влаштувала кримськотатарська спільнота в турецькому Стамбулі.
Нагадаємо, в 10 областях України запроваджують воєнний стан. Зокрема в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Вінницькій Областях. Термін дії – 30 днів. Петро Порошенко зазначив, що положення воєнного стану використовуватимуть лише в разі російської наземної агресії.
Як повідомляв 5.UA, ранком неділі, 25 листопада, в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна були пошкоджені головний двигун та обшивка. Згодом стало відомо: РФ перекрила Керченську протоку та підняла в небо вертольоти.
Надвечір неділі з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України. Малі броньовані артилерійські катери, вражені вогнем противника, втратили хід. Українські судна були захоплені Росією.
Пізніше омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що 23 захоплених українських моряків доправили до Керчі. Трьох із них з пораненнями поклали до міської лікарні. На Росії заявили, що військовослужбовці ВМС ЗСУ арештовані та будуть притягнуті до суду.
ФСБ РФ оприлюднила відео "допитів" трьох захоплених українських моряків. На ньому армійці свідчать, що начебто свідомо ігнорували попередження російських моряків. У ВМС ЗСУ зазначили, що з розумінням ставляться до таких "свідчень", враховуючи тиск російських спецслужб.
Дивіться також фотогалерею за темою:
ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі





