Саломе Зурабішвілі
Саломе Зурабішвілі 5 канал

Грузію очолить жінка: на президентських виборах перемогла Саломе Зурабішвілі

  Відбулися останні прямі вибори президента країни

  На президентських виборах у Грузії перемогла незалежна кандидат Саломе Зурабішвілі. Відповідно до даних ЦВК країни, за неї проголосували 59,52% виборців. Такими є результати обробки даних зі 100% дільниць. Опонента Зурабішвілі – опозиціонера Григола Вашадзе – підтримали 40,58% виборців.

  Під час першого туру розрив між цими двома кандидатами становив менше 1%. Під час перегонів Саломе Зурабішвілі підтримувала правляча партія "Грузинська мрія". Явка під час другого туру склала більше як 56%.

  Це були останні прямі вибори президента в Грузії. Наступного чільника держави обиратиме виборча колегія. У 2017 році парламент Грузії вніс відповідні зміни до конституції. Вони також значно скоротили права та повноваження голови держави.

  "Ми нарешті остаточно й твердо відмовилися від нашого минулого. Воно заважало нам зміцнюватися й рухатися вперед. Наш вибір – це мирна Грузія, вільна країна, де громадяни мають рівні права. Наш вибір – це діалог із тими, хто за мене не проголосував", – заявила Зурабішвілі.

  Попередній матеріал
  Донбас, енергоефективність, освіта: Німеччина виділила Україні €85 млн допомоги
  Наступний матеріал
  Напад у Керченській протоці: Ердоган може стати посередником у перемовинах між Україною та Росією
  Loading...