Facebook Юрія Бірюкова

Нагрудні погони і кепка-мазепинка: як із початком війни на сході змінився однострій ЗСУ – Сурков

Читайте по-русски
Сучасна форма ЗСУ поєднує натівські стандарти й елементи національної ідентичності

Із початком АТО у 2014 році стало зрозуміло, що спорядження, яке українське військо використовувало останні 10 років, годиться лише для того, аби підмітати плац або строєм ходити в їдальню, але не для того, щоб воювати, розповідає військовий аналітик Олександр Сурков. В ефірі спецпроєкту "Таємниці війни" на "5 каналі" він пояснив, яких нагальних змін потребував однострій ЗСУ і як модернізували військову форму в умовах війни.

"Передусім зміни торкнулися камуфляжу. Український "дубок" призначався для лісу, а дії (російсько-української війни – ред.) йшли в основному в міській місцевості. Йому на зміну прийшов сучасний "піксель", в якому нині служить наша армія.

Не менш важливим є взуття. Наша армія прийняла у спадок класичний кирзовий чобіт – головний елемент радянської. Йому на заміну прийшли берці, та в них воювати було неможливо. Зараз ми маємо "талани", якими забезпечена армія. Сучасні. Їх видають декілька різновидів на 2-3 сезони", – пояснює військовий експерт.

"Важливим і революційним елементом змін став погон. Погони, які ми добре знаємо, існували з XVIII ст. Це були захисні елементи від удару саблею по плечу, на ньому потім почали ставити знаки розрізнення. Сучасна війна показала, що така ідентифікація робить солдата мішенню, дозволяє противнику здалеку аналізувати і розуміти склад армії, її керованість. Тому ми, як і армії НАТО, прийшли до нагрудного погона. Він непомітний зі сторони, розрізнити його можна з відстані 1-1,5 м, що робить офіцерів на полі бою непомітними і не такими вразливими", – пояснює Олександр Сурков.

"Один з основних елементів ідентичності українського воїна – кепка-мазепинка. Першопочатково елемент форменого одягу Австро-Угорщини, мазепинка стала головним убором національно-визвольних сил України під час Другої світової війни. У такий спосіб її відродили і вона стала важливим елементом форменого одягу ЗСУ", – наголошує експерт.

Читайте більше про ребрендинг українського війська: Міф Москви про "братерство" лишився під Савур-Могилою: як за 7 років війни з Росією змінилося обличчя ЗСУ

Попередній матеріал
Чим дивуватимемо Європу: Гурт Go_A представить Україну на "Євробаченні-2021" з піснею "Шум"
Наступний матеріал
Найкраща у світі: вулична ілюмінація у Дніпрі здобула перемогу в міжнародному конкурсі
Loading...