не брати

На зарплати шахтарям до кінця року виділять 1,4 млрд грн – законопроєкт

  Читайте по-русски
  Парламент має ухвалити вказаний законопроєкт в цілому, каже джерело

  Влітку Міненерго погасило перед шахтарями поточну заборгованість із заробітної плати, що виникла цього року через вимушений простій вугледобувних підприємств, а також забезпечило виплату заробітної плати – про це повідомляє Міненерго.

  Зазначається, що зараз у Держбюджеті планується передбачити ще 1,4 млрд грн на виплату зарплати гірникам до кінця року та погашення заборгованості, що виникла з вересня. Ці кошти мають надійти з обов’язкових виплат НАК "Нафтогаз" та АТ "Укрнафта" – відповідний законопроект (реєстр № 4119) сьогодні ухвалили у першому читанні народні депутати, кажуть у ПАТ.

  Там наголошують, що фонд боротьби з COVID-19 для погашення боргів перед шахтарями не використовувався. Натомість вказаний законопроєкт сприятиме його поповненню на 8,9 млрд грн, які також мають надійти від виплат НАК "Нафтогаз" та АТ "Укрнафта" до держбюджету, каже джерело.

  Для цього парламент має ухвалити вказаний законопроєкт в цілому, каже джерело.

  "Впродовж року ми максимально забезпечували виплати заробітної плати шахтарям та погашення поточної заборгованості. Вдячна Уряду і народним депутатам за ефективні рішення і можливість вийти на 100% розрахунки держави перед робітниками вугільної галузі, не обтяжуючи спецфонди, зокрема фонд боротьби з COVID–19. Більше того, за можливість наповнити цей фонд", – зазначила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

  У прес-службі нагадують, що Міненерго вже завершило підготовку проєкту Концепції реформування вугільної галузі, яка має на меті, зокрема, оптимізацію видатків держбюджету. Зазначається, що концепція передбачає розподіл шахт на три групи шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ "Центренерго" і є його ресурсною базою; шахти подвійного призначення, збут яких не обмежується виключно тепловими генераціями; шахти, що будуть пропонуватися до приватизації не лише як вугледобувні підприємства, а й як цілісні майнові комплекси, які можна використовувати для іншої господарської діяльності.

  В рамках підготовки Концепції Міненерго вивчає досвід Німеччини з трансформації вугільних мономіст у сучасні інноваційні центри, кажуть у компанії.

  Зазначається також, що Міненерго спільно з міжнародними партнерами планує запуск пілотних проєктів трансформації шахт і для цього розглядає такі варіанти: шахта "Великомостівська", розташована на заході країни, в місті Червоноград, та потенційно може стати потужним туристичним кластером, а також шахта "5/6", розташована на сході в місті Мирноград, та має потенціал технологічного кластеру.

  Попередній матеріал
  До послаблення карантину в Україні не готова жодна область – МОЗ
  Наступний матеріал
  Порошенко вимагає від влади протягом 72 годин відкрити відомчі лікарні і "Феофанію" для хворих на коронавірус
  Теги:
  Loading...