На вулиці Кіото знову гаряче

  На вулиці Кіото знову гаряче. На місці стоянки "Київміськбуд" - вже почав рити котловани під будівництво трьох 24-поверхових будинків. Натомість місцеві мешканці перекрили дорогу техніці власними автівками. Нагадаємо, конфлікт довкола забудови триває вже кілька років - звести житло планують на місці парковок. Докладніше - далі у сюжеті.

  Авто - проти забудовника. Мешканці будинків на вулиці Кіото, 5-9 перекрили єдиний в`їзд до сусіднього будмайданчика своїми авто. "Київміськбуд", який збирається на місці тутешньої автостоянки звести три багатоповерхівки - вже почав рити котлован.

  Наталія Борисюк, місцева мешканка: "Убрать полностью эти стоянки и более 400т машин - не знаем куда их девать, это машини в основном жителей прилегающих домов, естественно они займут все газоны, все проезду - все, что только можно возле домов".

  Трохи більше гектара землі в оренду "Київміськбуду" виділила "Київрада" ще у 2003-му. Кооператив із експлуатації стоянок "Дніпро", який орендував цю ділянку, подав до суду. А віз і нині там.

  Голова кооперативу Дніпро Анатолій Меркулов: "Дізнались у 2003 році шо у нас землю забрали, а мы продовжуємо платити податки на землю, и вони платять - "Київміськбуд". Звернулись до суду і от уже сім років ми кувиркаємось в судах".

  Петро Василенко, начальник будівельного управліня №7 ВАТ "Трест "Київміськбуд-3": "Оця вся автостоянка - це власність замовника, оця автостоянка - справу в суді першої інстанції виграли ми - кооператив "Дніпро" - виграли ми. То які проблеми".

  Старожили кажуть: із парковкою біля двору - вже змирилися, хоча ще пам`ятають на її місці дитячі та спортивні майданчики. А от нових хмарочосів, впевнені, земля не витримає, оскільки поруч знаходяться об`єкти водоканалу та труби прокладені на поверхні. Це - вже врахували, - запевняє підрядник. 

  Петро Василенко, начальник будівельного управліня №7 ВАТ "Трест "Київміськбуд-3": "Під цим будинком знаходився водопровід, який винесений за межі будинку, переключений по іншій схемі".

  Показує і проект будівництва, який  затвердила архітектурно-містобудівна рада. "На замовлення "Київміськбуду" проектною організацією ПВІ "Укркурортпроект" розроблено проект будівництва житлових будинків з підземною автостоянкою по вулиці Кіото 5-9, архітектурне рішення якого розглянуто та схвалене на засіданні архітектурно- містобудівної ради у 2005 році. Проектно-кошторисна документація отримала позитивний висновок служби "Київдержекспертиза" у 2007 році".

  За зеленим парканом - місцевих ігнорують. Ті хочуть побачити дозвільні документи. Бо упевнені: вони вже не чинні.

  Петро Василенко, начальник будівельного управліня №7 ВАТ "Трест "Київміськбуд-3": "Дозвіл 061 ДС від 12.02 2008 року термін дії - до 12.12.2009 року. Виходить закон у 2008 році про те, що, якщо ми отримали дозвіл на будівництво - ось закон і пояснення Мінрегіонбуду - дозвіл, який ми отримали у 2008 році - він діє до завершення будівництва".  

  Мешканці звернулися до міліції із заявою - щодо незаконних будівельних робіт. Натомість підрядник, навзаєм, поскаржився на перешкоджання господарській діяльності. Нині обидві сторони чекають - на чий бік стануть правоохоронці. 

  Світлана Одаренко, Олексій Іванченков, Іван Наконечний, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Кіоски, які напередодні потрощили на Подолі не мали необхідних дозволів
  Наступний матеріал
  Корейський сад з`явився у ботанічному саду
  Теги:
  Loading...